SpravodajstvoXiaomi

Poco C40 od Xiaomi prichádza do Európy: Podobný model na trhu určite nenájdete!

Poco C40 oficiálne prichádza aj do Európy ako prvý smartfón z radu Poco C. Pozrite sa, s akou atraktívnou cenou model prichádza.

Po viacerých špekuláciách ohľadom modelu Poco C40 sa nám konečne niektoré z nich potvrdzujú. Dozvedáme sa totiž kompletnú výbavu smartfónu, ktorý bude na našom trhu úplne jedinečný. Viacerí fanúšikovia spoločnosti si naň určite spravia zálusk, pretože ide o vydarený lacný model, aký nám Xiaomi už dlho nepredstavilo. Toto odhalenie prebehlo v tichosti prostredníctvom krátkeho videa na YouTube a my vám teraz zhrnieme, prečo je tento model taký výnimočný. Ste pripravení pozrieť sa na to, čo nám prvý smartfón zo série Poco C v Európe ponúkne? Ste teda na správnom mieste, pozrime sa na to spoločne!

Veľký displej aj čipset, aký sme u nás ešte nevideli

Keď sa povie Poco C40, v hlave by sa vám mal vybaviť nezvyčajný model. Začneme však jeho displejom, ktorý je typu IPS LCD s veľkosťou uhlopriečky až 6.71″. Displej dopĺňa celkom široký spodný rámik a výrez pre selfie kameru v tvare kvapky. Ide o lacný model so slabšou výbavou, tento dizajn a celkovo displej je teda očakávaný. Obnovovacia frekvencia displeja je taktiež na úrovni 60Hz. Pozrime sa však na výkon smartfónu, ktorý prináša čipset, aký sme na našom trhu zatiaľ nemali možnosť vidieť. Ide o JLQ JR510, ktorý pochádza práve od spoločnosti JLQ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Poco C40 2
Zdroj: Poco Global

Vyrobený je 11nm výrobným procesom od Samsungu a aj keď u nás ide o neznámy komponent, je to čipset, ktorý spadá do nižšej série a porovnať by sme ho mohli s nižšími procesormi z radu MediaTek Helio. Čo sa týka pamäťovej konfigurácie, tá bude k dispozícii len jedna. Tá značí o tom, že pôjde o lacný model so slabšou výbavou, keďže ide o konfiguráciu 4/64GB. Poco C40 však má mnoho predností, medzi ktoré zaradíme napríklad práve jeho displej, batériu či veľmi atraktívnu cenu.

Poco C40 ponúka batériu, akú na našom trhu budeme hľadať len márne

Keď už sme spomenuli tú batériu, pozrime sa na výdrž tohto smartfónu. V Poco C40 totiž nájdeme obrovskú 6000mAh batériu, ktorú väčšina výrobcov vo svojich smartfónoch neponúka. S takouto batériou si totiž môžeme smartfón užívať pokojne aj viac ako jeden deň, prípadne aj dva pri pravidelnom používaní. Čo sa týka nabíjania, Poco C40 ponúka možnosť 18W nabíjania, čo síce nie je najviac, no musíme myslieť aj na nižšiu cenovku smartfónu. Predtým ako si ju odhalíme sa však ešte pozrieme aj na kameru smartfónu.

Poco C40
Zdroj: Poco Global

Tá je zložená z dvoch snímačov, pričom hlavný má 13mpx a vedľajší hĺbkový má zasa 2mpx. Selfie snímky si budeme môcť poriadiť vďaka 5mpx selfie snímaču. Smartfón ponúka nabíjanie prostredníctvom USB-C, možnosť využívania USB On-The-Go, NFC pre bezkontaktné platby a ďalšie skvelé funkcie. Čo sa týka ceny, smartfón u nás bude dostupný s cenou približne 140€, čím sa Poco C40 stáva jedným z najlacnejších smartfónov na našom trhu.

Zlákal vás tento smartfón na svoju výbavu? Alebo by ste si za túto cenu predstavovali niečo viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close