SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Plnohodnotný Windows 10 na smartfónoch? Takto by to mohlo vyzerať!

To, že spoločnosť Microsoft na novom druhu zariadení netreba nikom zvlášť prízvukovať, je to známa vec, ktorú niekoľkokrát opakoval aj samotný CEO spoločnosti Satya Nadella. Mnohí pritom tieto výroky spájali s pripravovaným zariadením Surface Phone.

„Dnes máme zariadenia, ktoré sú telefónmi. Ale miesta kde sa sústreďujeme sú jedinečné, s ktorými môžeme robiť unikátne veci. Napríklad, máme telefón, ktorý môže nahradiť váš PC, tak isto máme tablet, ktorým vieme nahradiť laptop. To sú kategórie, ktoré chceme vytvárať. Potrebujeme novú formu, nové funkcie, novú pridanú hodnotu.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V týchto dňoch sa na sociálnych sieťach objavili prvé obrázky prototypu plnohodnotného Windowsu 10 na smartfónoch, na ktorých je zachytená ponuka Štat, Centrum akcií, Hlasová asistentka Cortana a Windows obchod. Pozrieť si ich môžete nižšie.

Práce na plnohodnotnom Windows 10 na smartfónoch pritom nemusia byť až tak mimo reality, hlavne vzhľadom na to, že spoločnosť spolupracuje s výrobcom mobilných procesorov Qualcomm, s ktorým chcú priniesť Windows 10 na ARM procesory.

V každom prípade, či sa informácie neskôr potvrdia, myslíte si, že je toto cesta vedúca k úspechu?

Zdroj: Windowsapp, Windowscentrum, úvodný obrázok (vlastný)

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close