Technológie

PlayStation 5 sa dostane do predaja až koncom budúceho roka, tvrdia odborníci. Dôvod Vás určite prekvapí

Novú generáciu hernej konzoly PlayStation s číselným označením 5 uvidíme až koncom budúceho roka, teda aspoň to tvrdí najnovšia správa od Hideki Yasuda z Ace Economic Research Institute. Výskum len potvrdzuje predošlé špekulácie, ktoré sa na internete začali objavovať hneď potom, ako generálny riaditeľ PlayStation John Kodera oznámil, že aktuálna generácia hernej konzoly PlayStation 4 sa momentálne dostáva do záverečnej fázy svojho životného cyklu. 

Predstavenie už na budúcej E3

PlayStation svoju novú generáciu populárnej hernej konzoly s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví na konferencii E3 2019, ktorá sa bude konať 11. až 13. júna. Do predaja sa ale podľa výskumu dostane až o niekoľko mesiacov neskôr. Prečo sa ale do predaja nedostane v normálnom časovom období?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Sony jednoducho nebude mať dostatok komponentov

Naozaj bizarná situácia vo svete plnom moderných technológií, no každoročný technologický posun a neustála výroba nových smartfónov a inej elektroniky si jednoducho vyžiada svoju daň. Vo výrobe novej konzoly bude spoločnosti Sony stáť jeden obrovský problém a to nedostatok monolitických keramických kondenzátorov (MLCC). V správe sa totižto uvádza, že spoločnosti ako Murata Manufacturing a TDK vyjadrili svoje znepokojenie nad požiadavkou nových dodávok MLCC. Momentálne idú na trhu ako teplé rožky, pretože sú kľúčovými komponentmi v automobiloch a 5G smartfónoch.

Úspech novej generácie je takmer istý

PlayStation má za sebou naozaj dlhú históriu a každá herná konzola pod touto značkou zažila obrovský úspech. Spoločnosť PlayStation za posledných 24 rokov predala viac ako 500 miliónov herných konzol PlayStation. Posledná generácia má už čo to odžité a PlayStation si nechalo naozaj dobrý odstup na to, aby s novou generáciou opäť potešila svojich fanúšikov a aby sa z PlayStation 5 stal opäť svetový trhák.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (alphacoders.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close