SpravodajstvoTechnológie

Pizzu začnú v Európe doručovať roboty! Bez srandy

Domino’s je známe skúmaním využívania technológií vo svojej globálnej službe rozvozu pizze. Minulý rok začali doručovať pizzu klientom na Novom Zélande domov s využitím bezpilotných dronov.

Ešte predtým, v roku 2016, zaviedla firma autonómne štvorkolesové vozidlo vyvinuté v Austrálii v spolupráci s vojenskými a policajnými hardvérovými ​​špecialistami Marathon Targets. Teraz spoločnosť expanduje s poslednou uvedenou víziou novej autonómnej služby rozvozu pizze v Európe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pizza ako od robota

Domino’s Pizza Eterprises, najväčšia frančíza značky Domino’s vo svete s viac ako 2000 predajňami, sa spojila so Starship Technologies, aby priniesla robotickú roznáškovú službu do ulíc dvoch európskych miest.

„Sme globálna spoločnosť a sme pripravení napredovať v inovatívnych technológiách vo všetkých krajinách, kde pôsobíme. Sme veľmi vďační partnerstvu so Starship, pretože prináša pravidelné dodávky robotom jeden krok bližšie ku komerčným prevádzkam.“

Šesťkolesoví Starship Roboti začnú dodávať pizze v okruhu jednej míle od predajní Domino’s vo vybraných mestách v Nemecku a Holandsku. Technológie sa začínajú posúvať tým správnym smerom, tak dúfajme, že to neskomplikujú nejaké zbytočné legislatívne opatrenia. No povedzte, kto z vás by nechcel skvelú pizzu priamo od robota?

Zdroj: Starship

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close