Všetko, čo vieme o smartfóne OnePlus 6. Pozrite si kompletný prehľad známych informácií o jednom z najočakávanejších smartfónov tohto roka

OnePlus 6

V tomto článku sa detailnejšie zameriam na pripravovaný smartfón OnePlus 6, ktorý môže byť opäť jednou z vlajkových lodí čínskych výrobcov vôbec. Spoločnosť OnePlus je dlhodobo známa vďaka svojmu portfóliu vždy iba výkonných smartfónov, ktoré bežia na čistom operačnom systéme Android a častokrát v rýchlosti prekonávajú aj konkurenčne oveľa drahšie zariadenia. Je tu však už jar 2018, čo znamená, že sa čoskoro dočkáme ďalšieho špičkového smartfónu, ktorý sa môže volať OnePlus 6.

Pozrite sa, čo  doteraz vieme o OnePlus 6 smartfóne

OnePlus 6
Zdroj: androidcentral.com

Nový OnePlus 6 by mal isť cestou trendy prvkov a bohužiaľ sa nevyhne ani sklenenej zadnej strane, ktorá je aktuálne in a ponúka ju v podstate dnes každá vlajková loď na trhu. Najnovšie úniky naznačujú, že zadný fotoaparát bude aj naďalej dvojitý, no šošovky budú umiestnené pod sebou. Pod fotoaparátom ešte nájdeme senzor odtlačku prsta. Samotné umiestnenie tak bude podobné ku Samsungu Galaxy S9 či Galaxy S9 Plus.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pripravovaná vlajková loď má ponúknuť to najlepšie, čo je dnes na trhu. Pod kapotou tak nájdeme pravdepodobne výkonný procesor Snapdragon 845, ktorému bude sekundovať 8 GB RAM pamäť a úložisko do 256 GB. V teste navyše OnePlus 6 získal 276 510 bodov, čím sa radí medzi jedne z najvýkonnejších smartfónov na trhu vôbec.

OnePlus 6
Zdroj: androidcentral.com

Nový OnePlus 6 by mohla čínska spoločnosť predstaviť už v priebehu následujúcich týždňov až mesiacov. Novinka sa svojou výbavou priblíži ku konkurencií, pričom stále môže ponúknuť dobrý pomer ceny a výkonu. Viaceré zdroje však naznačujú, že predajná cena môže štartovať na 749 dolároch, pričom OnePlus 5T začínal na 499 dolároch.

Kompletný prehľad doteraz známych špecifikácií

Operačný systém: Android 8.1 s Oxygen OS
Displej: 6,2-palcový OLED so zárezom
2160xx1080p, pomer strán 18: 9
Procesor: Qualcomm Snapdragon 845
Fotoaparát: 12MP + 20MP duálny fotoaparát
RAM: 8 GB
Úložisko: Až 256 GB
Batéria: 3300mAh
podpora rýchleho nabíjania
Predný fotoaparát: ?
Odolnosť voči vode: žiadna
Farby: čierna, ?

Zdroj: androidcentral.com, úvodný obrázok: YouTube kanal CNET

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre