Radi počúvate hudbu prostredníctvom stránky Youtube? Ak áno, očakávajte oveľa viac reklám ako pri normálnych videách

Zdroj: vlastný

Často počúvate hudbu prostredníctvom populárnej stránky YouTube? Ak áno, máme pre Vás naozaj nepríjemné správy. Youtube len prednedávnom oznámil, že takýmto používateľom začne zobrazovať väčšie množstvo reklám, aby ich v konečnom dôsledku donútil zaplatiť si predplatné služby Youtube Remix, ktorú stránka spustí už čoskoro. Informoval o tom šéf pre hudbu v spoločnosti Youtube, Lyor Cohen v rozhovore pre SXSW.

Youtube chce svojich používateľov otráviť reklamami

Takéto praktiky budú používateľov určite otravovať a milovníci hudby zrejme stránku Youtube skôr či neskôr odsúdia, no keďže je Youtube bezplatnou platformou, dáva to čiastočný zmysel. Podobné taktiky využívajú takmer všetky streamovacie služby, napríklad Spotify. Veľké streamovacie služby využívajú tento spôsob na to, aby svojich používateľov po čase úplne omrzelo počúvanie/pozeranie reklám a aby si následne zakúpili predplatné. Spotify je najväčšou hudobnou platformou, čo sa počtu predplatených zákazníkov týka. Na základe tohto faktu, povedal Lyor Cohen, že platformu Youtube využíva oveľa väčšie množstvo ľudí, ktorých týmto spôsobom časom donútia, aby si zakúpili predplatné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Polepšia si aj samotní umelci a vydavateľstvá

Stratégia použitia viacerých reklám je pre spoločnosť Youtube jednoducho výhrou, bez ohľadu na to, ako sa na ňu pozeráte. Mnoho používateľov pozeranie reklám prestane baviť a radšej siahnu po predplatnom a tí čo to vydržia, prinesú spoločnosti Youtube ďalšie peniaze navyše. Tieto peniaze ale nepôjdu úplne všetky priamo stránke Youtube. Veľký obnos peňazí sa dostane priamo do rúk umelcov alebo vydavateľstiev. Umelci si tým pádom výrazne polepšia.

Nová služba predplatného pre hudbu bude spustená niekedy v priebehu tohto roku. Služba by mala kombinovať aspekty už existujúcich služieb Youtube Red a Hudba Google Play.

Zdroj: theverge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre