Zariadenia

Nový výkonný Windows 10 tablet za veľmi rozumnú cenu

Kde inde by mohol takýto tablet vzniknúť, ako v Číne. Nálepka „made in China“ už dávno nepredstavuje nekvalitu za nízku cenu, ale v poslednej dobe toto spojenie znamená kvalita za nízku cenu.

Reč je o novom 12 palcovom Windows 10 tablete Chuwi Hi 12. Tablet má rozlíšenie 2560×1440, čo predstavuje 4 násobný nárast oproti činskym štandardom, na ktoré sme boli zvyknutí pred pár rokmi. Poháňaný je novým 64-bitovým procesorom Intelom Cherry Trail Z8300, ktorý operuje na frekvencii 1,8GHz a zaisťuje s jeho 14nm architektúrou nie len zvýšený výkon, ale aj lepšiu úsporu energie. V tandeme s týmto procesorom je tablet osadený Intel HD grafickou kartou generácie 8, ktorá operuje na frekvencii 500 MHz.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Interná úložná kapacitap redstavuje 64GB spolu s možnosťou rozšírenia o ďalších 64GB pomocou microSD karty.

Zadná kamera ma 5mpx a predna 2mpx.

Konektivita je zaručená cez WiFi, Bluetooth 4.0, HDMI output, microUSB 2.0 s OTG supportom. Zatiaľčo nie je dostupné 3G alebo 4G, tak internet si môžete zadovážiť cez klasický USB adaptér.

Baterka ma obrovskú kapacitu 11 000 mAh, ktorá vám zaručí niekoľko dní bez nabíjačky.

Chuwi Hi 12 je dostupný aj v Android verzii. Jeho konkurentmi medzi Windows tabletmi sú kúsky od Dellu, HP a Lenova, ale čo sa týka ceny, tak v tomto aspekte ťažko nachádza konkurenciu. Chuwi Hi 12 je dostupný už za 250 dolárov.

Obrázky nového tabletu si môžete pozrieť nižšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close