Spravodajstvo

Microsoft zajtra ukončí podporu pre Windows 8

Nie často je vidno, že operačný systém stratí aktívnu podporu vývojárov už po 3 rokoch. Na druhej strane bol Windows 8 novinkou, ktorá priniesla svojím rozhraním iné vnímanie klasických Windowsov. Konkrétne tradičné start menu bolo zmenené od základov.

Windows 8 bol rýchlo následovaný výdajom Windows 8.1, ktorý v praxi predstavuje len service pack, aj napriek tomu, že firma sa bráni tomuto pomenovaniu. Ale netreba zúfať, Microsoft poskytuje zadarmo aktualizáciu na Windows 8.1 alebo rovno aj na Windows 10 pre všetkých, ktorí chcú byť zásobovaní aktívnou podporou a aktualizáciami.

Podpora pre Windows 8.1 skončí najskôr až 9. januára 2018 a aktívna podpora pre Windows 10 tu bude minimálne do 10. januára 2023.

Momentálne používa Windows 8 približne 2% použivateľov.

Takže tí, ktorí chcú naďalej používať Windows 8, tak zajtra, 12. januára 2016, dostanú poslednú bezpečnostnú aktualizáciu. Bezpečnosť sa stane najväčšou obavou pri strate aktívnej podpory operačného systému, keďže každým dňom vznikajú nové hrozby, nové vírusy, ktoré by mali byť adresované výrobcom, teda Microsoftom v tomto prípade.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close