Novopredstavený Redmi 8A ponúka obrovskú batériu a skvelý dizajn. Stáť bude len pár €

Redmi predstavuje smartfón Redmi 8A, ktorý bude lákať na obrovskú batériu, skvelý dizajn, a veľmi nízku cenu.

Xiaomi Redmi 8A predstavenie
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Zatiaľ čo včerajší deň patril spoločnosti Xiaomi, tak ten dnešný patrí Redmi. Spoločnosť Redmi dnes oficiálne predstavila nový smartfón, konkrétne model Redmi 8A, ktorý prešiel viacerými vylepšeniami oproti svojmu predchodcovi s tým, že cenová politika zostala zachovaná. Na predstavenie zariadenia upozorňuje portál GSMArena.com.

Xiaomi Redmi 8A displej
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Redmi 8A o ponúka niečo väčší displej ako svoj predchodca, konkrétne 6,22″ IPS panel s HD+ rozlíšením. Pokrytý je krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. generácie. Vo vrchnej časti schováva výrez v podobe kvapky, ktorá ukrýva 8-megapixelovú selfie kameru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi 8A predstavenie vyrez pre selfie kameru
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Smartfón je vybavený procesorom Snapdragon 439, ktorý patrí do nižšej strednej triedy. Dopĺňa ho 2GB/3GB RAM v kombinácii s 32GB úložným priestorom, ktorý je možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty. Zadná stena smartfónu ukrýva 12-megapixelovú AI kameru.

Xiaomi Redmi 8A kamera
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Hlavným lákadlom tohto smartfónu však je batéria, ktorá dostala kapacitu 5 000mAh. Čerešničkou na torte je USB Type – C rozhranie a podpora rýchleho nabíjania do 18W.

Xiaomi Redmi 8A bateria podpora rychleho nabijania
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Zdá sa tak, že spoločnosť Redmi sa úplne rozlúčila s microUSB štandardom. Ďalej, nechýba  ani 3,5 jack či podpora 2-aktívnych SIM kariet. Prejdime však k cene, tá by mala byť 6 499INR čo je po prepočte približne 85€.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre