ANDROIDSpravodajstvo

Toto je TOP 10 aplikácií, ktoré Slováci sťahujú z obchodu Google Play ku dnešnému dňu najviac. Prekvapuje appka od McDonald’s

Pozrite si aktuálny rebríček najsťahovanejších aplikácií z obchodu Google Play, ktoré oslovili Slovákov. Ktoré z TOP 10 sú pre Vás prekvapením?

Google Play nie je len obchodom s aplikáciami, ale aj skvelým zdrojom informácií. V rámci obchodu Google Play spoločnosť Google neustále aktualizuje viacero štatistických rebríčkov.   My sme sa Vám rozhodli priniesť  aktuálny rebríček najsťahovanejších TOP 10 aplikácií ku dnešnému dňu naprieč všetkými kategóriami (pozn. redakcie: jedná sa o najsťahovanejšie aplikácie v slovenskej mutácii obchodu Google Play).

Facebook Messenger

Asi nie je žiadnym prekvapením, že naj najsťahovanejšou aplikáciou je Messenger od Facebooku. Jedná sa predsa o komunikačnú platformu, ktorú využíva väčšina z nás.

Messenger
Messenger
Price: Free

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

EduPage

Priznáme sa, že druhá priečka v podobe aplikácie EduPage nás celkom prekvapila. Jedná sa totiž o interaktívnu aplikáciu, ktorá obsahuje množstvo testov z rôznych predmetov, ako je napríklad matematika, angličtina, biológia a ďalšie. Okrem toho aplikácia ponúka aj možnosť komunikovania so spolužiakmi, učiteľmi, vytváranie poznámok, rozvrhov a podobne. Nuž, je vidno, že v týchto dňoch začal viacerým vysokoškolským študentom prvý semester.

EduPage
EduPage
Price: Free

Wish – Shopping Made Fun

Kto by nemal rád nakupovanie? Tretiu priečku obsadila aplikácia Wish, ktorú určite nikomu zvlášť netreba predstavovať. Jedná sa totiž o nákupnú platformu podobnú heureke.sk

Wish: Shoppen und Sparen
Wish: Shoppen und Sparen
Developer: Wish Inc.
Price: Free

WhatsApp

4. najsťahovanejšou aplikáciou je komunikačná platforma WhatsApp.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free

McDonald’s

Pre nás najväčším prekvapením je 5. priečka aplikácie kráľa Fastfoodu – McDonald’s. Kto by to povedal, že aplikácia predbehne v počte stiahnutí aj Facebook či Instagram. Nuž, nezdravá strava nám asi chutí.

McDonald's
McDonald's
Developer: McDonald's Apps
Price: Free

Facebook Lite

6. priečku obsadila aplikácia Facebook Lite, ktorá je odľahčenou verziou aplikácie Facebook. Ponúka v princípe tie isté funkcionality ako klasická aplikácia s tým rozdielom, že je optimalizovaná pre menej výkone zariadenia a pomalší internet.

Facebook Lite
Facebook Lite
Price: Free

Instagram

Instagram medzi mladými je jednoducho “cool”. Jedná sa o sociálnu sieť, prostredníctvom ktorej používatelia zdieľajú fotografie a videá.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free

TikTok – Make Your Day

TikTok – Make Your Day je aplikácia, ktorú budú poznať skôr mladšie ročníky. Jedná sa totiž o platformu na zdieľane krátkych videí, prevažne zábavného charakteru.

TikTok: Videos, Lives & Musik
TikTok: Videos, Lives & Musik

Snapchat

Predposlednou najsťahovanejšou aplikáciou v slovenskom Google Play obchode je aplikácia Snapchat. Jedná sa podobnú platformu, ako je napríklad Instagram, v  rámci nej používatelia vytvárajú fotografie a zdieľajú ich medzi sebou. Nechýba samozrejme ani možnosť chatovania, objavovania rôznych “Stories”, ako v prípade Facebooku, sledovanie profilov priateľov a podobne.

Snapchat
Snapchat
Developer: Snap Inc
Price: Free

Paint Color: Color by Number

Prvú desiatku najsťahovanejších aplikácií v slovenskom Google Play obchode obsadila aplikácia Paint Color: Color by Number. Jedná sa o aplikáciu, v rámci ktorej si môžete vybrať ľubovolný obrázok z viacerých kategórií a následne ho môžete vymaľovať.

Čo nás prekvapilo?

Čo nás prekvapilo? Asi to, že medzi 10 najsťahovanejšími aplikáciami chýbajú aplikácie služieb ako sú Youtube, Spotify či Cestovné poriadky. V každom prípade, podľa aktuálne rebríčku, my Slováci radi komunikujeme, píšeme si a zdieľame so svojimi priateľmi naše zážitky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close