ANDROIDSpravodajstvo

Nové Android 12 smartfóny prídu na trh s funkciou, ktorá vám môže zachrániť život

Google po novom vyžaduje pri certifikácii zariadení s Androidom 12, aby do zariadení implementovali sekciu „Bezpečnosť a núdzová situácia“.

Naše smartfóny sú studnicou informácií a hoci v niektorých prípadoch sa snažíme, aby sme z telefónu dostali tieto informácie preč, tak niekedy je to naopak žiadúce. Uvedomuje si to i Google, ktorý v minulosti priniesol pre Android zaujímavú aplikáciu – „Núdzové informácie“. Vo svojej podstate ide o aplikáciu, ktorá zbiera základné informácie o používateľovi smartfónu.

Ide o informácie o zdravotnom stave

Ide o základné informácie o vašom zdravotnom stave. Napríklad vaše meno, krvnú skupinu, aké lieky užívate, či trpíte nejakými alergiami a podobne.

Tieto informácie nie sú však zbierané za účelom, aby bola spoločnosť schopnou lepšie cieliť reklamu. Hlavnou myšlienkou aplikácie Núdzové informácie a údajov, ktoré sumarizuje je, aby do nich vedel v prípade potreby nahliadnuť zdravotnícky personál.

Zdá sa však, že zatiaľ čo táto aplikácia bola doposiaľ distribuovanou na dobrovoľnej báze, tak Android 12 to zmení. Ako poukazuje Mishaal Rahman, tak jednou z nových požiadaviek Mobilných služieb Google je, aby výrobcovia smartfónov implementovali túto aplikáciu do nastavení telefónu. V prípade, ak by tak výrobcovia smartfónov nespravili, tak ich telefóny nebudú môcť byť certifikovanými v dôsledku čoho by stratili prístup k aplikáciám spoločnosti Google.

V nastaveniach smartfónu pribudne nová sekcia nastavení

Ako môžete vidieť nižšie, tak v rámci ponuky nastavení smartfónu pribudla sekcia „Bezpečnosť a núdzová situácia“ (Safety & emergency).

„Podľa požiadaviek GMS musia mať všetky zariadenia so systémom Android 12 stránku „Bezpečnosť a núdzová situácia“ v ponuke s nastaveniami smartfónu s nasledujúcimi položkami v podponuke: lekárske informácie, núdzové kontakty, núdzové SOS, núdzová lokalizačná služba, výstrahy pred zemetrasením a bezdrôtové núdzové výstrahy.“ upozorňuje Rahman prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Treba podotknúť, že hoci vyššie spomínaná aplikácia je prítomnou pre Android zariadenia už nejaký ten piatok, tak doposiaľ bola dostupnou najmä pre telefóny Pixel, čo je škoda. Rovnako treba podotknúť, že hoci aplikáciu je možné nainštalovať i z iných zdrojov, tak v súčasnosti nefunguje riadne na telefónoch iných značiek, ako sú tie od spoločnosti Google.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close