APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nová verzia prehliadača Microsoft Edge 86 je tu! Prináša viaceré populárne funkcie z prehliadača Google Chrome

Používatelia sa môžu tešiť na funkcie ako automatické upozornenie na únik hesiel, novinky v PDF zobrazovači, či prispôsobenie si pozadia

Stále populárnejší internetový prehliadač Microsoft Edge dostáva ďalšiu veľkú aktualizáciu, ktorá ho opäť približuje ku svojmu „materskému“ prehliadaču Google Chrome. Najnovšia verzia Microsoft Edge 86 si vypožičiava novinky z jadra Chromium, pričom používateľom prináša nové bezpečnostné funkcie, nové možnosti v zobrazovači PDF súborov, či jednoduchšie prispôsobenie si pozadia prehliadača.

Automatické upozornenie na únik hesiel

Súčasťou najnovšej verzie Edge 86 je aj funkcia automatického upozornenia v prípade, keď sa vaše heslá stanú súčasťou online úniku údajov. Táto funkcia bola súčasťou testovacích verzií prehliadača takmer 4 mesiace, pričom je dostupná aj v prostredí prehliadača Google Chrome. Funkcia automaticky kontroluje heslá uložené v pamäti prehliadača potom, čo je zaznamenaný veľký online únik.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vlastné pozadie v prehliadači

Novinkou v prehliadači Microsoft Edge je aj lepšie možnosti v rámci prispôsobenia si pozadia prehliadača. Do nastavení sa totižto konečne dostala aj možnosť nahratia vlastného obrázku z vášho zariadenia, ktorú stačí nahrať do prehliadača.

IE režim

Dlho očakávanou funkciou v prehliadači Microsoft Edge bol aj špeciálny IE režim, teda režim prehliadania ako v prehliadači Internet Explorer. Mnoho internetových portálov a stránok (zväčša firemné softvéry a vládne služby) stále umožňuje adekvátne zobrazenie funkcionalít iba v prehliadači Internet Explorer. Vývojári nového prehliadača Edge sa tak rozhodli vytvoriť špeciálny prehliadací režim, ktorý načítava dané webstránky prostredníctvom engineu starého prehliadača Internet Explorer.

Ďalšie novinky

Nová aktualizácia taktiež zahŕňa novinky v možnostiach pri prehliadaní PDF dokumentov, možnosť zvýrazňovania pomocou pera, či plynulejšie scrollovanie dokumentov. Novinkou je aj možnosť nastavenia špeciálneho režimu sťahovania, ktorý sa pri sťahovaní dokumentov vždy opýta, či chcete danú položku otvoriť, uložiť, alebo uložiť ako, podobne, ako tomu bolo v minulosti.

Zdroj: Techdows

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close