Nová verzia prehliadača FireFox prináša mód „Obraz-v-obraze“. Takto si ho zapnete

Nová verzia internetového prehliadača FireFox pre počítače s Windowsom 10 prináša mód „Obraz-v-obraze“. Pozrite sa, ako ho aktivujete.

FireFox Obraz v obraze
Zdroj: Vosveteit.sk

Vďaka najnovšej aktualizácii prehliadača Firefox,  môžu používatelia využívať funkciu „obraz v obraze“. Táto technológia bola doteraz dostupná zatiaľ len pre internetový prehliadač Google Chrome. Funkcia umožňuje prehrávať video, zatiaľ čo ste na iných stránkach, takže vám nič neunikne.

Verzia prehliadača Firefox je momentálne dostupná len na systémoch Windows, zatiaľ čo Chrome vám dokáže prehrať videá na akomkoľvek operačnom systéme. Napriek tomuto obmedzeniu je však Firefox oveľa jednoduchší na použitie, zatiaľ čo v prehliadači Chrome musíte zvládnuť pár krokov navyše. Tu je návod, ako túto „vychytávku“ rozbehnúť na oboch prehliadačoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Firefox

Prvým krokom je aktualizovať verziu prehliadača na 71, alebo vyššiu. Hneď ako sa dokončí aktualizácia, je zapnutie obrazu v obraze veľmi jednoduché. Začnite pozerať video a  nabehnite naňho kurzorom. Malo by sa vám zobraziť malé modré tlačidlo, ktoré vám funkciu umožní zapnúť.

Google Chrome

Používatelia Chromu majú dve možnosti, ako si funkciu zapnúť. Prvou je použitie vstavaného rozšírenia, ktoré bolo pridané vo verzii Chrome 70, alebo stiahnutie prídavku od spoločnosti Google. Obe metódy sú dostupné na všetkých operačných systémoch, aj keď stiahnutie doplnku je jednoduchšia cesta. Tá vám pridá tlačidlo hneď vedľa URL adresy, ktorým danú funkciu zapnete. Taktiež môžete použiť klávesovú skratku Alt+P na Windowse, alebo Option+P na Macu.

picture in picture chrome
Zdroj: vosveteit.sk

Ak chcete spustiť vstavanú funkciu, musíte kliknúť na video pravým tlačidlom myši a  nájsť možnosť Picture in picture (pozn. redakcie: obraz v obraze). Po spustení doplnku si môžete kontrolovať veľkosť daného obrazu, ktorý vždy ostane na vrchu vašich ostatných kariet. Prípadne si môžete stiahnuť rozšírenie z odkazu nižšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre