APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nová verzia prehliadača Firefox 68 posúva bezpečnostnú úroveň prehliadania internetu výrazne vyššie

Nová verzia prehliadača Firefox 68 prináša viacero noviniek. Vrátanie funkcie Monitor, ktorá Vás upozorní na prípadný únik dát zo stránky, ktorú si práve prezeráte.

V  priebehu včerajšieho dňa sme vám priniesli report, že verzia prehliadača Firefox 70 prinesie radu bezpečnostných noviniek. Nuž, nebola to celkom pravda, novinky sa objavili už vo verzii 68, ktorú začala Mozilla aktuálne distribuovať medzi používateľov.

Toto je prehľad noviniek Firefoxu 68

Nová verzia internetové prehliadača prináša radu vylepšení. Prvou z  nich je automatické blokovanie reklám, ktoré sa spúšťajú po otvorení stránky. Okrem toho, Firefox vylepšuje ochranu pred reklamnými sledovacími prvkami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhou novinkou, ktorá  zaujme pravdepodobne väčšinu z  Vás je služba Monitor, ktorá Vás upozorní na prípadný únik dát zo stránky, ktorú práve prehliadate. Čerešničkou na torte je, že  Firefox dokonca  ponúka možnosť prihlásenia sa k  odberu upozornení na nové úniky aj z iných stránok. Funguje to na jednoduchom princípe, do vyhľadávacieho poľa vložíte svoju e-mailovú adresu, a následne prebehne prehľadania verejne dostupných databáz s únikom informácií. Ak  sa nájde zhoda s Vašom a-emailovou adresou, tak budete na to upozornení.

Firefox unik informacii notifikacia
Zdroj: Vosveteit.sk

Treťou novinkou, je zavedenie synchronizácie hesiel, prostredníctvom aplikácie Lockbox. Používatelia tak budú mať prístup ku svojím heslám naprieč počítača, smartfónu, či tabletu.

Posielanie dát nikdy nebolo jednoduchšie. Skúste službu Firefox Send

Ďalšia novinka, ktorá patrí do kategórie zaujímavejších je služba Firefox Send. Prostredníctvom nej môžu prihlásení používatelia posielať súbory s  kapacitou do veľkosti 2,5 gigabajtu, v prípade neregistrovaných používateľov je kapacita obmedzená „len“ na jeden gigabajt. Zároveň, odosielateľ súborov môže prispôsobiť platnosť odkazu.

Firefox send
Zdroj: Vosveteit.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close