Nová séria iPhone 13 má prísť s funkciou, akú využívajú majitelia Androidov už niekoľko rokov

Funkciu "Always on" displeja zrejme pozná drvivá väčšina majiteľov zariadení s Androidom. Už čoskoro by mala doraziť aj na konkurenčný iOS.

iPhone 12_kamera_system lidar
Zdroj: EverythingApplePro

Always on displeje by po niekoľkých rokoch mohli konečne zavítať aj do najnovšej série zariadení iPhone od americkej spoločnosti Apple. Funkcia, ktorú poznáme z konkurenčných zariadení s mobilným operačným systémom Android, by mala prísť spoločne s novým typom zobrazovacieho panelu. Zatiaľ však nie je známe, či nový typ displeja uvidíme vo všetkých zariadeniach z novej série iPhone 13, informuje zahraničný portál Theverge.com.

Technológia z hodiniek Apple Watch

Podľa najnovších informácií by mala nová séria iPhone 13 disponovať novým typom zobrazovacieho panelu. Konkrétne má ísť o nový LTPO panel, o ktorého použití v novej sérii sa špekuluje už dlhšiu dobu. Tento displej totižto ponúka už spomínanú funkciu Always on displeja a zároveň ho má spoločnosť Apple dostatočne otestovaný. Fanúšikovia spoločnosti Apple totižto naň už mohli naraziť v prípade inteligentných hodiniek Apple Watch, ktoré využívajú práve LTPO displej.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Always on displej moznosti prispôsobenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Nový zobrazovací panel má však prísť aj s ďalším zásadným vylepšením v podobe vyššej obnovovacej frekvencie obrazovky. Tá by mohla porásť až na 120 Hz, čím sa taktiež vyrovná konkurentom s operačným systémom Android. Treba spomenúť, že navýšenie obnovovacej frekvencie znamená zásadné zníženie výdrže batérie. V tomto prípade však Apple takmer určite siahne po adaptabilnej obnovovacej frekvencii.

Využitie vo všetkých modeloch je otázne

Veľký otáznik však stále visí nad tým, v ktorých modeloch nový typ zobrazovacieho panelu uvidíme. Už dnes je takmer isté, že novým LTPO displejom bude osadený vrcholný model iPhone 13 Pro Max. S veľkou pravdepodobnosťou ho uvidíme aj v novom iPhone 13 Pro, čo však zatiaľ o základnom modeli iPhone 13 povedať nemôžeme. Aktuálne nám tak nezostáva nič iné, ako si počkať na samotné predstavenie týchto zariadení, ktorého by sme sa mali dočkať už v septembri, poprípade v októbri tohto roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre