SpravodajstvoWindows

Niektoré novšie PC s Windows 7 a Windows 8.1 nedostanú už ďalšie aktualizácie

ZDNet prišiel s reportom, ktorým mnohých majiteľov nie len starších, ale hlavne aj novších PC moc nepotešíme. Totiž viacero používateľov sa začalo stretávať s chybovou hláškou:

„Unsupported Hardware

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Your PC uses a processor that isn’t supported on this version of Windows and you won’t receive updates.“ (Nepodporovaný hardware. Váš PC používa nepodporovaný procesor na tejto verzii Windowsu a nebudete už ďalej dostávať aktualizácie).

S týmto problémom sa začali stretávať momentálne  majitelia zariadení s procesormi Intel 7. generácie (Kabe Lake) a AMD Ryzen (Bristol Ridge), čo sú v podstate najnovšie procesory, ktoré sa dostali do predaja v druhej polovici minulého roka od výrobcov Intel a AMD a novšie procesory od týchto momentálne len hľadajú svoju cestu na trh.

Na druhej strane tento krok spoločnosti Microsoftu nie je žiadnou novinkou a je otázne či sa na redmontského giganta môžeme hnevať za to. Totiž ešte viac ako rok dozadu oficiálne oznámil, že tieto procesory nebudú podporované na starších verziách Windowsu.

„V budúcnosti, keď pride nová generácia procesorov, tak budú vyžadovať najnovšiu verziu Windowsu. Windows 10 bude jedinou Windows platformou, ktorá bude podporovať prichádzajúci Intel „Kaby Lake“, Qualcomm „8996“ a AMD „Bristol Ridge“ procesory.“

Znamená to, že podporované systémy založené na technológii Skylike hoci budú môcť byť využívané na Windows 7 a Windows 8.1 operačných systémoch, ale nebudú dostávať ďalšie aktualizácie. Oficiálne podporou tieto procesory pritom mali stratiť 17. júla 2018.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close