NávodySpravodajstvoWindows

NÁVOD | Otravujú vás automatické reštarty Windowsu po aktualizácii? Takto ich vypnete

Windows 10 je skvelý systém, ale aj tak tam nájdeme niekoľko neduhov, ktoré sú povedzme si úprimne „otravné“. Takouto maličkosťou sú aj automatické reštarty systému po aktualizácii, ktoré sa však dajú jednoducho vypnúť, a nie sú k tomu potrebné žiadne väčšie zručnosti. Poďme sa pozrieť teraz spolu na to, ako ich možno deaktivovať prostredníctvom pár jednoduchých krokov.

Návod ako vypnúť automatické reštarty po aktualizácii Windowsu 10

 • Otvorte ponuku Štart.
 • Vyhľadajte teraz „Task Scheduler“ (v SK verzii „Plánovač úloh“), kde je možné dohľadať položku Reboot / Reštart (Cesta – Microsoft/Windows/UpdateOrchestrator). Následne kliknit pravou myškou a zmente hodnotu na „Disable“, resp. „Vypnúť“.

  Zdroj: vlastný

Alternatíve č. 2 – ako vypnúť autoamtické reštarty Systému po aktualizácii

 • Následne premenujte alebo vymažte položku Reboot (pre istotu si však správte aj zálohu súboru!).
 • Alebo druhá a jednoduchšia cesta je cez Prehľadávač súborov (File Explorer) – This PC > Local Diska (C) > Windows > Szstem32 > Taks > Microsoft > Windows > Update Orcestrator.

  Zdroj: vlastný

Alternatíve č. 3 – ako vypnúť autoamtické reštarty Systému po aktualizácii

 • Ďalším alternatívnym riešením je možnosť nastavenia reštartovať zariadenia vo vybraných časových intervaloch (Nastavenia > Update../Aktualizácie systému a…> Windows Update / Windows aktualizácie > Advanced Options / Pokročilé nastavenia).

  Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close