APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nie ste kamarát s Windows Defenderom? Skúste tieto alternatívy

Nedávno sme vám priniesli článok, v ktorom jeden z vývojárov prehliadača Mozilla Firefox sa vyjadroval na margo antivírusových programov v negatívnom slova zmysle, teda až na ten od Microsoftu – Windows Defender. Nie však každý zdieľa rovnaký názor, a preto vám prinášame tip na dve bezplatné alternatívy, ktoré vyčnievajú nad ostatnými.

Bezplatný antivírus Panda

Určite pre mnohých sa nejedná o neznámy pojem, Panda totiž patrí k jedným z najrozšírenejším antivírusovým programom na svete, ktoré sú dostupné zadarmo. Svoju popularitu získal vďaka viacerým faktorom ako je napríklad rozhranie aplikácie, ktoré patrí medzi tie „najčistejšie“, ale aj vďaka pravidelným aktualizáciám, ktoré  v AV- TESToch dosahujú 100% ratingy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tak isto veľkou výhodou tohto antivírusu je aj to, že dohliada nie len na váš PC, ale aj na USB kľúče či iné externé pamäťové nosiče, ktoré vložíte do počítača.

Pandu nájdete na tomto odkaze.

Druhým našim tipom je antivírus AVG

Druhým alternatívnym antivírusom, ktorý určite stojí za povšimnutie je AVG, ktorý overuje oprávnenia súborov, a vďaka neustále rozširujúcej sa databáze tvorí jednu z najúčinnejších zbraní proti škodlivému malwaru.

Zároveň poteší aj používateľov viacerými  skvelými add-onmi. Napríklad hráčov hier nadchne mód umožňujúci zastavenie upozornení počas hrania hier, alebo možnosti nastavenia automatických kontrol, ktoré je dokonca možné nastaviť aj na len konkrétne súbory.

AVG nájdete na tomto odkaze.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close