ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYFilmy a seriálySpravodajstvo

Netflix pre Android dostáva zaujímavú funkciu. iOS používatelia môžu zatiaľ len závidieť!

Netflix zavádza novinku, ktorá súvisí so sťahovaním a sledovaním obsahu.

Služba Netflix je nesmierne populárnou a to nielen v našom regióne, ale celosvetovo. Vo všeobecnosti ponúka prístup k multimediálnemu obsahu, ktorý častokrát inde nenájdeme. Ide najmä o filmy, či seriály.

Jednou z populárnych funkcií, ktorú v službe nájdeme, je možnosť stiahnutia obsahu a jeho neskoršie prezerania v režime bez internetu. Ide o šikovnú funkciu, ak nemáte spoľahlivé internetové pripojenie. Prípadne ak niekde cestujete a viete, že internetové pripojenie vám nebude fungovať tak, ako má.

Portál phonearena.com najnovšie upozorňuje na novú funkciu, ktorú spoločnosť začala postupne uvoľňovať pre Android používateľov v súvislosti so sťahovaním a prehrávaním videí.

Jedným z častých problémov pri sťahovaní obsahu je, že čo sa stane s procesom sťahovania, keď z nejakého dôvodu bude ukončené, napríklad vám vypadne internet, prípadne dôjde k prerušeniu sťahovania na nejakú dobu. V tomto prípade používateľ nemá moc na výber, musí si počkať, kým bude zariadenie opäť pripojené k internetu, aby pokračoval v sťahovaní. Bez toho totiž nemôže sledovať obsah. Práve na tento problém reaguje nová funkciu, ktorú Netflix predstavuje.

Ide konkrétne o možnosť spustenia videa aj v čase, keď nie je kompletne stiahnuté. Služba používateľovi totiž umožní sledovanie videa už v určitom bode sťahovania, hoci nie je video kompletne stiahnuté. Netflix však dodáva, že funkcia je aktuálne dostupnou len pre Android zariadenia. iOS používatelia sa však nemusia báť, že by boli do budúcnosti o funkciu ukrátení, bude uvoľnenou aj pre nich.

„…teraz môžete začať sledovať The Mitchells vs The Machines alebo ďalšiu epizódu Luisa Miguela – Séria, aj keď sťahovanie nebolo dokončené. Po opätovnom získaní dostatočne silného spojenia sa môžete rozhodnúť dokončiť sťahovanie a pokračovať v sledovaní. Vyhnete sa tak prekvapivým oznámeniam, že ste prekročili svoje dátové limity.“ píše Netflix v súvislosti s predstavením novej funkcie.

Uvítate túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close