MIUI 13 prinesie funkciu, na ktorú všetci tak dlho čakáme! Nebude však asi dostupnou pre všetkých

MIUI 13 prinesie funkciu, ktorá poteší všetkých majiteľov smartfónov. Virtuálna RAM však nebude dostupná pre všetkých rovnako.

MIUI13_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Nadstavba MIUI 13 by mala byť predstavená už o pár týždňov a my o nej vieme už niekoľko informácií. Vieme, v ktorom smartfóne by mala mať svoju premiéru, do ktorých smartfónov by mala zavítať a dokonca sme videli už aj prvé snímky systému. Teraz sa však dozvedáme, že konečne prinesie funkciu, z ktorej budú profitovať najmä lacnejšie smartfóny, no vo väčšej miere bude dostupná u tých prémiových. Čo nás teda čaká v novom systéme a pre koho bude táto funkcia užitočná? Odpoveď nám priniesol portál Xiaomiadictos.com.

Rozšírenie pamäte už čoskoro!

Asi najprevratnejším prvkom novej nadstavby MIUI 13 bude možnosť rozšírenia smartfónu o virtuálnu RAM. O tej sa síce rozprávalo už dlhšie, jej príchod do „trinástky“ nás napriek tomu prekvapil. A o čo vlastne ide? Váš smartfón vám vďaka voľnému internému úložisku dovolí rozšíriť RAM o tzv. virtuálnu RAM. Z tohto budú profitovať najmä lacnejšie smartfóny s menšou RAM, má to však háčik.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čím menej pamäte RAM a kapacity interného úložiska, tým menej gigabajtov úložiska vám smartfón dovolí premeniť na pamäť RAM. V praxi to bude vyzerať tak, že smartfóny napríklad s 2GB RAM budú schopné premeniť len 1GB úložiska, zatiaľ čo smartfóny s 12GB RAM budú dokázať premeniť až 3GB úložiska.

Pre ktoré smartfóny bude novinka z MIUI 13 dostupná?

Otázkou však naďalej ostáva, či všetky smartfóny s MIUI 13 budú schopné premeniť časť úložiska na virtuálnu pamäť RAM. Ako sme si už zvykli, nie všetky smartfóny majú dostupné všetky funkcie a zatiaľ nie je jasné, či všetky smartfóny budú disponovať touto novinkou. Čo však zatiaľ vieme s istotou, je zoznam smartfónov, ktoré by mali získať novú nadstavbu. Pozrite sa naň.

  • Séria Mi 11
  • Séria Mi 10 vrátane modelov zo série Mi 10T
  • Séria Mi 9
  • Séria Redmi K40 (Mi 11i a Poco F3 v Európe)
  • Séria Redmi K30 (Poco F2 Pro v Európe)
  • Séria Redmi Note 10
  • Séria Redmi Note 9
  • Séria Redmi Note 8 (pravdepodobne nie všetky modely)
  • Séria Mi Note 10

Tešíte sa na novú funkciu i vy? Alebo ju skôr nevyužijete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre