AppleSpravodajstvo

Nečakaná silná stránka iPhone 13 Pro Max? Využiť ho môžu aj oční lekári pri prehliadke po operácii

Nový makro režim, ktorý je súčasťou fotografickej výbavy nového iPhone 13 Pro Max, možno využiť aj netradičným spôsobom.

Špičková fotografická výbava a pokročilý softvér v smartfónoch môže mať hneď niekoľko využití, s ktorými zrejme ich tvorcovia pri vývoji nepočítali. Skvelým príkladom je napríklad využitie špičkového fotoaparátu nového iPhone 13 Pro Max od spoločnosti Apple, ktorý možno použiť aj v medicínskom sektore. So svojim „netradičným“ využitím smartfónu, respektíve priamo iPhone 13 Pro Max, sa na sociálnej sieti Linkedin pochválil aj očný lekár Tommy Korn. Ten si fotografickú výbavu mimoriadne pochvaľuje a už dnes ju má otestovanú na prvých pacientoch, informuje portál 9TO5Mac.com.

Netradičné využitie smartfónu iPhone 13 Pro Max

Očný lekár Tommy Korn svoju skúsenosť s novým makrom režimom smartfónu iPhone 13 Pro Max detailne popísal v príspevku na spomínanej sociálnej sieti, kde zverejnil aj pár príkladných fotografií. Lekár môže vďaka špeciálnemu makro režimu vytvoriť detailnú fotografiu oka, čo sa môže hodiť napríklad pri kontrole hojenia po operácií. V tomto prípade využil Tommy Korn makro režim pri pozorovaní oka pacienta po transplantácii očnej rohovky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Tento týždeň používam iPhone 13 Pro Max pri makro fotografiách očí. Som nadšený. Inovuje to starostlivosť o zrak a telemedicínu. Už teraz som zvedavý, kam sa to (technológia) časom posunie. Fotografie zachytávajú hojenie odreniny po transplantácii rohovky.“

iphone 13 pro max makro fotografia oka
Zdroj: LinkedIn @Tommy Korn

I keď majú oční lekári k dispozícii omnoho „výkonnejšie“ zariadenia na zachytávanie ešte väčších detailov, možnosť v takomto prípade využiť aj smartfón je naozaj veľkým prínosom pre toto odvetvie. Najmä z pohľadu pokroku v oblasti telemedicíny, ktorá sa stále iba rozvíja, ide o obrovský posun vpred. Predstavte si, že by pacienti, napríklad po transplantácii očnej rohovky, nemuseli navštevovať lekára tak často, ako je dnes štandardom. Na bežnú kontrolu by im totižto stačilo odfotiť si oko pomocou smartfónu a následne fotografiu poslať svojmu lekárovi.

Apple siahol po multifunkčnom snímači, ktorý očividne plní svoj účel

Technologickým paradoxom je v tomto prípade fakt, že spoločnosť Apple v prípade nových smartfónov iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max nesiahla výlučne po makro snímači. Výrobca radšej zvolil multifunkčnejšiu alternatívu v podobe ultraširokého snímača. Ten v tomto prípade ponúka clonu na úrovni f/1,8, zorné pole až 120 stupňov a v neposlednom rade, možnosť zachytávať makro zábery na vzdialenosť iba 2 cm. Aj napriek svojej multifunkčnosti však fotoaparát týchto smartfónov robí, ako môžete vidieť vyššie, naozaj divy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close