SpravodajstvoXiaomi

Návrat série Mi CC11 bude veľkolepý: Poznáme výbavu smartfónov zo série Mi Note 11!

Mi Note 11 bude hviezdnym smartfónom s dokonalou kamerou. Výbavu však doplní i vlajkový čipset od Qualcommu či OLED displej.

Len pred pár dňami nás šokovala informácia, že smartfóny zo série Mi CC11 budú predstavené už čoskoro. Predpokladaný dátum predstavenia bude v auguste tohto roka, pričom samotný produktový manažér série Xiaomi CC potvrdil, že smartfóny skutočne prídu v treťom kvartáli tohto roka. Fanúšikovia čínskej spoločnosti už vedia, že séria Mi CC je materskou líniou v Číne pre modely zo série Mi Note. A keďže do predstavenia smartfónov zo série Mi Note 11 ostáva len pár týždňov, Xiaomi pomaly odhaľuje výbavu smartfónov. Na výbavu nás upozornil portál Gizchina.com.

Hviezdny výkon i u lacnejšej verzie

Séria Mi CC11 má pozostávať z dvoch modelov. Prvým z nich má byť základný model Mi CC11, ktorého predchodcom by bol u nás distribuovaný Mi 9 Lite. Ten si vyslúžil čipset Snapdragon 710, v prípade nového modelu však pôjde o značné vylepšenie. Povráva sa, že základný model z pripravovanej série bude vybavený buď čipsetom Snapdragon 778G, alebo Snapdragon 780G ako v prípade Mi 11 Lite 5G.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi CC11 však bude vybavený i OLED displejom s 90Hz obnovovacou frekvenciou a priestrelom pre selfie kameru. O snímky sa ďalej postará 64mpx hlavný snímač kamery a doplnia ho ďalšie dva zatiaľ neznáme snímače.

Pro verzia s vlajkovým čipsetom

Model s názvom Mi CC11 Pro bude nástupcom pre nám známy Mi Note 10, resp. Mi Note 10 Pro. Ten získal uznanie najmä pre špičkovú 108mpx penta kameru a v modeli s názvom Mi Note 11 tomu nebude inak. Celý smartfón však bude poháňať čipset Snapdragon 870, ktorý je známy ako lacnejšia alternatíva k vlajkovému Snapdragon 888.

Vďaka výkonnému čipsetu bude smartfón schopný priniesť i kameru pre milovníkov mobilnej fotografie. V tomto prípade by mala spoločnosť siahnuť po snímači od Samsungu, konkrétne sa vraví o zatiaľ nepredstavenom ISOCELL GN1s či ISOCELL GN3. V oboch prípadoch by malo ísť o 50mpx snímač, ktorý je schopný vytvoriť fotografie podobné tým z kompaktných fotoaparátov.

Už teraz je známe, že oba modely sa budú uchádzať o miesto medzi top fotosmartfónmi, ktoré budú smerovať primárne k mladšiemu publiku so záľubou vo fotografovaní. Práve toto je účelom série Mi CC, ktorá sa tohto hesla držala i pri prvej generácii smarfónov.

Zaujali by vás smartfóny s takouto výbavou? A čakáte na ich predstavenie i vy? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close