APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Násilné počítačové hry nebudú súčasťou olympijských hier

Večná diskusia, sú elektronické hry športom alebo nie? Hoci na túto tému existujú dva rôzne názory tak s istotou vieme povedať, že sa okolo nich točia nemalé peniaze.

Nie tak dávno sa na jednom z najväčších fór týkajúcich sa olympiády diskutovala téma e-Športu.  Hoci výsledok bol nejasný tak teraz sa posúva o niečo dopredu. Thomas Bach, prezident Medzinárodnej Olympijskej Komisie sa vyjadril k zariadeniu násilných hier medzi olympijské športy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Nemôžeme mať v olympijskom programe hru, ktorá podporuje násilie alebo diskrimináciu … Z nášho pohľadu sú v rozpore s olympijskými hodnotami, a preto nemôžu byť prijaté.“, povedal Thomas Bach ku príležitosti Ázijských hier 2018. Ďalej dodal, že hry kde „niekoho zabíjame“ sú za čiarou.

Banch však bližšie nešpecifikoval konkrétne hry. V každom prípade dnes môžeme s takmer so 100% určitosťou vylúčiť herné tituly ako sú napr. Counter Strike, Call of Duty a ďalšie. Či sa jeho vyjadrenie týkajú aj strategických hier ako sú napríklad StarCraft, Dota možno dnes len špekulovať.

V závere však treba dodať, že hoci aj keby sa počítačové hry neocitli na olympiáde tak aj napriek tomu herný priemysel bude napredovať míľovými krokmi dopredu. Za posdné desaťročie totiž hry sú stále populárnejšie a to aj medzi staršími ročníkmi.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: Pexels.com

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close