SpravodajstvoTechnológieZariadenia

NASA začala využívať HoloLens pre novú Mars misiu

Konkrétnejšie začala NASA využívať HoloLens na vytváranie nového roveruvozítka, ktoré bude jazdiť po povrchu Marsu v roku 2020. Okrem samotného dizajnovania roveru umožňuje HoloLens aj jeho skúšanie vo vylepšenej realite.

NASA využíva na tieto účely svoju novú aplikáciu ProtoSpace, ktorá umožňuje premietanie modelov do priestoru cez HoloLens. To znamená, že všetko, čo si nadizajnujete na počítači, si môžete obzrieť v 3D priestore.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nová misia na Mars bola oznámená ešte v decembri 2012. Nový rover by mal byť takmer identický už s presláveným roverom Curiosity, ktorý pristál na Marse v auguste 2012, ale hlavným rozdielom bude vedecké vybavenie na palube.

Dúfame, že aplikácia ProtoSpace sa dostane aj do masového používania. Inžinierom to umožňuje nielen vyskúšať celé zariadenia, ale aj konkrétne súčiastky a porovnať ich kompatiblitu s ostatnými súčiastkami. Táto aplikácia dokazuje, že HoloLens nemá len využitie na zábavu, ale má aj veľmi široké využitie pre profesionálov, ako sú architekti, inžinieri, dizajnéri a mnohí iní.

NASA nevyužíva HoloLens prvýkrát. V marci NASA vypustila video, kde sme mohli vidieť, ako sa HoloLens testuje vo vesmíre priamo astronautmi. Táto technológia má naozaj veľké využitie v budúcnosti

HoloLens vo vesmíre

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close