Spravodajstvo

Najviac „cool“ futuristické úmrtia budúcnosti | SATIRA

Raz príde doba, kedy nás choroby nebudú zabíjať a nebudeme starnúť. Ako však budeme opúšťať tento svet? Toto je 10 „naj“ futuristických úmrtí.

Jedinou vecou, ktorou si môžeme byť v budúcnosti istí, je smrť. Samotná smrť je nadčasová, ale s pokrokom sa stále objavujú jej nové príčiny. Aké najzaujímavejšie scenáre smrti sa objavia v budúcnosti? Zoradili sme ich od najmenej „cool“ až po tie naujzaujímavejšie. Rebŕiček  tých „naj“ futuristických úmrti priniesol portál gizmodo.com.

10. Vdýchnutie neznámeho votrelca

Fajčenie nie je a nikdy nebude „cool“. Na druhej strane ale môže dojsť k vašej premene na príšeru po vdýchnutí lepkavého mimozemšťana, ktorého ste si pomýlii s elektrickou cigaretou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

9. Udusenie sa syntetickým ľudským mäsovým burgrom

Vyzerá to tak, že konečne dorazila éra rôznych alternatívnych druhov mäsa. Reťazce rýchleho občerstvenia si uvedomujú svoju šancu vytvoriť unikátny zážitok pre svojich zákaznikov, a tak sa objavujú náhrady na rastlinách založeného mäsa namiesto zvieracieho. Následovať budú nugetky a iné dobroty odvodené od DNA celebrít. Je to kanibalizmus? Pravdepodobne áno, ale na tom nezáleži, keď predsa kúsok syntetickej popovej hviezdy urobí vašu priedušnicu nepriechodnou.

8. Zlyhanie zroja energie počas nahrávania vedomia na cloud

Môžete minúť milióny na vyvinutie presnej elektronickej verzie vášho ja. Nahrávajú sa prvé neuróny a vy odrazu poslednýkrát vydýchnete. Musíte sa zasmiať.

7. Premena na kancelárske sponky nekontrolovateľnou umelou inteligenciou

Filozof Nick Bostrom sa vyjadril, že inteligentné stroje vytvarajúce kancelárske sponky by mohli premeniť celú planétu na jednu veľkú továreň vyrabajúcu toto kancelárske príslušenstvo. Predstavujeme vám umelú inteligenciu bez filantropických zábran. Predstava ľudstva premeneného na kancelárske potreby patologickou a kancelárske sponky milujúcou AI je celkom zaujímavá.

6. Zabitie počas povstania robotov

Klasika, ktorá sa spomína už od vzniku slova robot. Menej vzrušujúca ako kedysi, ale stále si zaslúži svoje čestné miesto.

robotia ruka
Zdroj: wikimedia.org (public domain), Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory (JHU/APL)

5. Zabitie robotom bez vedomia snažiaceho si robiť svoju prácu.

Podobný prípad ako 6., ale hlúpejši a o to viac „cool“.

4. Život s vlastným klonom

20 rokov od posledného stroskotaného vzťahu si uvedomíte, že po celý ten čas vaša spraiznená duša stála pred vami v zrkadle. Nájdete si tak miesto, kde vám bude vytvorený klon a o 2 hodiny na to sa pozeráte na svoju perfektnú kópiu. Najskôr spoločne vytvoríte  naplňajúci vzťah aký ste si vždy predstavovali.  Po rokoch ale aj táto idylka začne škrípať. Po prebudení v jedno ráno si uvedomíte, že váš klon zmizol a zanechal po sebe len stopy dôkazov vedúce k vám. Polícia má oprávnenie vás zadržať a po rýchlom konaní ste prvou osobou odsúdenou za vraždu klonu, teda svojho partnera. Po pohľade do zrkadla čakajúc na trest smrti iba vidíte vašu vlastnú tvár usmievajúcu sa na vás. Dobré, že?

3. Hladovanie na smrť na inej planéte

Mnohí snívajú o ceste na vzdialené planéty bez toho, aby si uvedomili, akým spôsobom by na nej prežili. Vytvorenie extraterestiálnej utópie kde ľudstvo konečne rozvinie svoj celkový kreatívny a spirituálny potenciál? Pravdepodobne nie. Triasť sa v kráteri od strachu či zjesť svoj posledný kúsok vesmírneho tofu? To už skôr.

2. Nechcené pricestovanie v čase do sekundy pred vyhodením seba do vzduchu

Existuje veľké číslo nehôd, ktoré by sa mohli stať pri cestovaní v čase, ale ani jedna nie je taká paradoxná ako táto. Ak by ste ale išli na cestu časom a obdivovali by ste všetký zázraky budúcnosti len aby ste sa domov vrátili na sekundu nechať vybuchnúť obe verzie seba v momente predtým ako dobrodružstvo začalo, to by bolo celkom zaujímavé.

1. Prvá potvrdená vražda vo vesmíre

Doteraz sa údajne nestala žiadna vražda vo vesmíre. Či už je to pravda alebo nie, predstavuje veľkú „cool“ príležitosť. Zatiaľ čo najvyššie hory sveta a nahlbšie miesta Zeme už boli pokorené, ktokoľvek z nás by sa mohol stať prvou zavraždenou  osobou vo vesmíre. A toto je dôvodom, pre ktorý sa treba pozerať do budúcnosti nie so strachom, ale s nádejou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close