APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Najlepší internetový prehliadač na zariadeniach s Windowsom 10? Odpoveď Microsoftu je jasná

Najlepším internetovým prehliadačom je údajne Microsoft Edge v najnovšej verzii Edge 91, ktorý príde už čoskoro.

Na internetový prehliadač Microsoft Edge už zrejme narazila väčšina používateľov operačného systému Windows 10. Ešte pár mesiacov dozadu však šlo o dosť nepopulárny prehliadač, ktorý nemal príliš veľkú používateľskú základňu. Menej zbehlí používatelia sa zabudovanému prehliadaču dokonca vyhýbali obrovským oblúkom, keďže si mysleli, že ide o ďalší prehistorický prehliadač na štýl Internetu Explorer. Po viac ročnom úsilí sa však vývojári Microsoftu dokopali ku tomu, aby prerobili prehliadač Edge tak, aby využíval všetky vychytávky najpoužívanejšieho prehliadaču Google Chrome. Výsledkom sú najnovšie verzie prehliadača Edge, ako i očakávaná verzia Edge 91, ktorú spoločnosť Microsoft označila za najlepší internetový prehliadač pre operačný systém Windows 10.

Nový Edge 91 príde s viacerými novinkami

Na začiatok treba úprimne povedať, že prehliadač Microsoft Edge sa v posledných mesiacoch pohol výrazne dopredu a podľa všetkého sa tak bude diať aj v najbližšom období. Už verzia Edge 91, ktoré je v tomto období dostupná v beta testovacom programe, totižto prinesie ďalšie zásadné vylepšenia a funkcionality.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvou novinkou je funkcia „startup boost“, teda zrýchlené načítanie aplikácie prehliadača Microsoft Edge. Funkcia má pri spustení využívať spustenie niektorých základných procesov na pozadí, čím sa má skrátiť celkový čas načítavania.

spacie karty_microsoft Edge
Zdroj: Vosveteit.sk

Druhou a zrejme omnoho zaujímavejšou funkciou sú už aj na našom webe viackrát spomínané „sleeping tabs“. V skratke ide o možnosť uspať vybrané okná prehliadača Edge, čím môže používateľ údajne ušetriť až 82% pamäte. Princípom funkcionality je napríklad pozastavenie prehrávania reklám či iných procesov na pozadí otvorených webstránok. Samozrejme, uspávanie jednotlivých webstránok je možné prispôsobovať prehliadanému obsahu. V prípade webstránok, kde hrozí napríklad strata uložených údajov, je možné túto funkciu upraviť podľa predstáv, či úplne vypnúť.

Aktuálne iba pre beta kanál

Verzia Edge 91 prinesie aj ďalšie menšie vizuálne zmeny, témy, ale i ďalšie funkcionality týkajúce sa manažovania hesiel, či dokonca zobrazovanie cenovej histórie. Ako sme už spomínali vyššie, verzia prehliadača Edge 91 je momentálne dostupná iba v beta kanáli. Dátum sprístupnenia verzie Edge 91 pre všetkých používateľov stále nepoznáme, no je zrejmé, že sa jej dočkáme už v najbližších týždňoch.

Zdroj: Neowin

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close