SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Mladí ľudia majú problém hovoriť zoči-voči, aspoň to tvrdí výskum. Ako je to s vami?

Komunikácia a hlavne zoči-voči je základom každého kvalitného vzťahu. Tá však podľa najnovšieho prieskumu realizovanom na vzorke 2000 miléniových detí (18 a viac rokov) sa pomaly, ale isto vytráca.

Totiž z výsledkov výskumu plynie, že až 65% mladých ľudí vo vekovej skupinu 18 a viac rokov má problém so sebadôverou pri komunikácií s tvárou v tvár (face to face). Medzi ďalšie zaujímavé výsledky, ktoré vyplynuli zo zozbieraných dát možno zaradiť aj to, že 30% respondentov odmietne pozvanie, resp. nezúčastňuje spoločenských akcií, dôvodom je totiž obava, že sa budú správať nemotorne.

Zaujímavosťou výskumu, alebo skôr  znepokojúcim faktorom bol aj výsledok ohľadom online komunikácie resp. textových správ, pri ktorých sa pohodlnejšie cíti až 8 z 10 respondentov čo do veľkej miery naznačuje závislosť mladých ľudí na smartfónoch či počítačoch, bez ktorých je pre nich komunikácia s okolím minimálne nepríjemná, ak nie problémová.

Zdroj: Pixbay

Znepokojúce na tom je, že  výsledky tohto prieskumu jasne naznačujú, že mladí ľudia to budú mať v budúcnosti výrazne ťažšie ako tí dnešní keď vychádzame z premisy, že komunikácia je nie len základom kvalitných vzťahov s okolím, ale je spájaná aj s možnosťami uplatnenia sa na trhu práce.

Ako je to s vami, uprednostňujete komunikáciu face-to-face alebo tú cez „digitálny svet“.

Zdroj: menshealth, freemagebank.com a pixbay.com (obrázok)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close