SpravodajstvoTechnológie

Mladí ľudia majú problém hovoriť zoči-voči, aspoň to tvrdí výskum. Ako je to s vami?

Komunikácia a hlavne zoči-voči je základom každého kvalitného vzťahu. Tá však podľa najnovšieho prieskumu realizovanom na vzorke 2000 miléniových detí (18 a viac rokov) sa pomaly, ale isto vytráca.

Totiž z výsledkov výskumu plynie, že až 65% mladých ľudí vo vekovej skupinu 18 a viac rokov má problém so sebadôverou pri komunikácií s tvárou v tvár (face to face). Medzi ďalšie zaujímavé výsledky, ktoré vyplynuli zo zozbieraných dát možno zaradiť aj to, že 30% respondentov odmietne pozvanie, resp. nezúčastňuje spoločenských akcií, dôvodom je totiž obava, že sa budú správať nemotorne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zaujímavosťou výskumu, alebo skôr  znepokojúcim faktorom bol aj výsledok ohľadom online komunikácie resp. textových správ, pri ktorých sa pohodlnejšie cíti až 8 z 10 respondentov čo do veľkej miery naznačuje závislosť mladých ľudí na smartfónoch či počítačoch, bez ktorých je pre nich komunikácia s okolím minimálne nepríjemná, ak nie problémová.

Zdroj: Pixbay

Znepokojúce na tom je, že  výsledky tohto prieskumu jasne naznačujú, že mladí ľudia to budú mať v budúcnosti výrazne ťažšie ako tí dnešní keď vychádzame z premisy, že komunikácia je nie len základom kvalitných vzťahov s okolím, ale je spájaná aj s možnosťami uplatnenia sa na trhu práce.

Ako je to s vami, uprednostňujete komunikáciu face-to-face alebo tú cez „digitálny svet“.

Zdroj: menshealth, freemagebank.com a pixbay.com (obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close