SpravodajstvoXiaomi

MIUI 13 sa konečne zbaví problémov s tmavým režimom. Pozrite sa, čo chce Xiaomi vylepšiť! Uvítate to?

MIUI 13 prinesie vylepšený tmavý režim s opravou problému, s ktorým sa potýkal jej predchodca. Optimalizácia režimu bude na vyššej úrovni.

O nadstavbe MIUI 13 počujeme v poslednej dobe častejšie a častejšie. Môže za to jej blížiace sa predstavenie a s ním i množstvo nových funkcií, ktoré nadstavba ponúkne. Najnovšie sa však všetka pozornosť sústreďuje na vylepšený tmavý režim, ktorý má opraviť problém z predchádzajúcej verzie. Tmavý režim 2.0 síce priniesol v MIUI 12 množstvo užitočných funkcií, no „vynútený“ tmavý režim v aplikáciách častokrát nepracoval správne. A „trinástka“ sa podľa portálu Xiaomiadictos.com chystá opraviť, čo MIUI 12 nezvládlo.

Oprava tmavého režimu

I keď sa možno zdá, že Tmavý režim 2.0 spĺňa všetky požiadavky používateľov smartfónov, nie je tomu úplne tak. Ten v súčasnosti umožňuje napríklad naplánovať rozvrhnutie tmavej a svetlej témy podľa časového rozvrhu či „vynútiť“ tmavý režim v aplikáciách, ktoré ho natívne nepodporujú.

Práve takéto spúšťanie tmavého režimu v aplikáciách, ktoré ho nepodporujú, dokáže spôsobiť problémy so zobrazovaním aplikácie. Niektoré časti aplikácie sa teda nezobrazujú správne a dokážu byť i nečitateľné. S týmto plánuje zabojovať práve MIUI 13, ktorý tento režim upraví tak, aby sa podobné situácie nestávali. Bonusom by sa mohli stať i ďalšie úpravy tmavej témy, ktorá by sa mohla dočkať i ďalších možností.

MIUI 13 prinesie množstvo noviniek

Nielen tmavý režim, ale i celá nadstavba MIUI sa dočká vizuálnych zmien. Očakávame, že Xiaomi sa vydá cestou upraveného dizajnu používateľského rozhrania, nakoľko je známe, že Xiaomi pracuje na úplne novej nadstavbe. Výraznou zmenou by sa však mohol stať i návrat MIUI aplikácií pre telefonovanie a správy, o čom môžete rozhodnúť i vy.

Predstavenie novej verzie MIUI 13 sa má udiať už čoskoro. Jej pôvodné predstavenie bolo naplánované na august, no najnovšie leaky tvrdia, že prvú verziu novej nadstavby by sme mohli vidieť už 16.7.2021. Ako to nakoniec bude sa teda dozvieme v najbližších dňoch, no všetci dobre vieme, že Xiaomi miluje prekvapenia a to najlepšie si nechá až na predstavovaciu udalosť.

Registrujete problémy so zapnutou tmavou témou i vy? A bude vaše zariadenie kompatibilné s MIUI 13? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close