SpravodajstvoXiaomi

MIUI 13 nadstavba je pripravená na vypustenie, prezrádza známy developer. Na čo ešte čakáme?

Známy vývojár poukazuje na to, že nadstavba MIUI 13 sa dostáva do stabilného kanálu. Predstavená bude podľa všetkého po boku Xiaomi 12.

Nie je žiadnym tajomstvom, že nadstavba MIUI 13 bude už čoskoro predstavená. Xiaomi ju dokonca len niekoľko dní dozadu sprístupnilo pre prvých BETA testerov. Celkovo sa aktualizácia dostala do 7 smartfónov. Samozrejme, ide zatiaľ o uzavretý BETA program.

MIUI 13 príde po boku zariadení z produktovej rady Xiaomi 12

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál gsmarena.com poukazujú na to, že nadstavba je pripravená na uvoľnenie. Portál sa odvoláva na známeho vývojára Kacper Skrzypeka, ktorý poukazuje na útržok kódu z čínskej verzie MIUI. Ako môžete vidieť nižšie na snímke, tak vývojár upozorňuje na Stabilný kanál, v rámci ktorého sa nachádzajú dve zariadenia s kódovým označením „Zeus“ a „Cupid“ o ktorých vieme, že ide o zariadenia z produktovej rady Xiaomi 12 a disponujú nadstavbou MIUI 13.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa všetkého tak Xiaomi uvedie novú nadstavbu bok po boku nových smartfónov. Rovnako treba povedať, že nadstavba má byť postavená na Androide 12, teda na najnovšej verzii Androidu. Treba však dodať, že Android 12 nebude ku koncu dňa distribuovaný pre všetky zariadenia, ktoré dostanú MIUI 13. Vo všeobecnosti platí, že Xiaomi poskytuje s výnimkou niekoľko pár modelov 2 veľké aktualizácie systému a 3 veľké aktualizácie nadstavby.

Mimochodom, informácie na ktoré poukazuje Skrzypeka, sú v súlade s informáciami, ktoré priniesla známa Xiaomiui komunita ohľadne predstavenia nadstavby a pripravovaných smartfónov. V závere treba dodať, že aktuálne nie je presne známy dátum, kedy bude nadstavba spolu so smartfónmi oficiálne predstavená. V súvislosti s touto témou sa riaditeľ Xiaomi počas predstavenie novej rady procesorom Snapdragon 8 Gen 1 vyjadril, že Xiaomi 12 príde už „čoskoro“. Aktuálne správy hovoria, že by sa tak malo stať 12. alebo 16. decembra. Teda najneskôr o necelé dva týždne.

Rovnako treba uviesť, že dostupnosť nadstavby sa očakáva pre viac ako 100 smartfónov. Samozrejme, aktualizácia s MIUI 13 bude distribuovanou pre používateľov telefónov postupne a nie naraz.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close