BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Bojíte sa cyberstalkingu? Takto môžete vo WhatsAppe vypnúť informáciu, či ste, alebo nie ste online

Pozrite sa krok po kroku, ako môžete v službe WhatsApp schovať status, či ste, alebo nie ste online. Vyhnúť sa tak môžete cyberstalkingu.

WhatsApp používajú mnohí z nás a to aj napriek tomu, že v prvej polovici tohto roka sa aplikácii dostalo veľa negatívnej pozornosti a to najmä v súvislosti so zmenou podmienok používania služby. Tak či onak, hoci bola povesť aplikácie naštrbená, tak služba je aj naďalej tou najobľúbenejšou. Dovoľte nám dať vám preto do pozornosti jednu zaujímavú funkciu, prostredníctvom ktorej môžete zabrániť tretím osobám, aby videli, či ste, alebo nie ste online.

Takto môžete schovať svoj status

Aplikácia WhatsApp disponuje širokou škálou funkcií pričom vývojári aktívne pracujú i na nových. Za spomenutia stoja napríklad reakcie na správy prostredníctvom emoji, či nedávno sprístupnená možnosť šifrovania záloh. V záplave správ ohľadne nových funkcií, častokrát zabúdame na tie staršie, ktoré sú rovnako užitočné.

Jednou z funkcií, ktorá patri medzi šikovnejšie, je možnosť vypnutia stavu, či ste online, alebo nie. Ide o funkciu, ktorú vám odporúčame používať a to hlavne v prípade, ak sa bojíte cyberstalkingu, teda online prenasledovania. Ide o problém, ktorý je čoraz častejším. Rovnako ide o šikovnú funkciu, ak nechcete, aby niekto vedel, že ste online. Môže ísť napríklad o kolegov z práce, či šéfa. Ale aj osoby, ktoré nepatria do vášho okruhu blízkych ľudí.

K tejto funkcii sa dostanete prostredníctvom niekoľkých pár kliknutí. Otvorte si v prvom kroku nastavenia aplikácie prostredníctvom troch zvislých bodiek v pravom hornom rohu. Následne zvoľte možnosť Účet a potom Súkromie.

Teraz otvorte položku „Naposledy online“, kde môžete zmeniť zobrazovanie informácie o tom, či ste online, alebo nie. K dispozícii budete mať tri možnosti nastavení, a to: všetci budú môcť vidieť váš status, či ste online alebo nie, iba vaše kontakty, alebo nikto. Následne stačí už len uložiť vami požadované nastavenie.

Pevne veríme, že tip na funkciu vás oslovil. Budeme radi, ak článok podporíte jeho zdieľaním prostredníctvom sociálnych sietí, alebo sledovaním našej Facebook stránky.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close