MIUI 12.5 prichádza do ďalších starých modelov: S nimi sme už nepočítali!

MIUI 12.5 je v oblasti distribúcie naozaj štedrá a zdá sa, že je určená i pre veteránov medzi smartfónmi. Ktoré modely ju získali teraz?

Miui_12.5
Zdroj: MIUI

Keď Xiaomi predstavovalo aktualizačný plán pre MIUI 12.5 a zároveň zoznam kompatibilných zariadení, nikto nečakal, že sa spoločnosť rozhodne aktualizovať i tri roky staré modely. Teraz však Xiaomi prekvapuje prínosom najnovšej nadstavby pre jeden model z roku 2018, ktorý bol predstavený ešte s MIUI 9 a druhý model z roku 2019, ten však patrí do nížšej triedy. Vývoj nadstavby pre takto staršie modely naozaj nie je ľahké a Xiaomi si za toto zaslúži palec nahor. Nie každý výrobca by si do takého niečoho trúfol, ktoré modely to sú?

Mi Max 3

Spomína si niekto z vás na sériu Mi Max? Tá svojho času prinášala modely s veľkou uhlopriečkou displeja, s trendom zväčšujúcich sa displejov však neskôr nebola potrebná. Séria si vyslúžila celkovo tri generácie smartfónov a ako teraz informuje portál Gizmochina.com, tento model z roku 2018 získava aktualizáciu na najnovší systém.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi Max 3 bol pôvodne predstavený so systémom Android 8.0 Oreo upraveným nadstavbou MIUI 9. Neskôr si však model vyslúžil i aktualizáciu až na Android 10 a doteraz bežal na MIUI 12. MIUI 12.5 je však zatiaľ dostupná len v Číne, pre európskych majiteľov smartfónu je to však dobrá správa. Čoskoro by tak nadstavba mohla prísť i ku nám.

Redmi 7

Druhým modelom s najnovšou verziou MIUI je model Redmi 7. Ten bol predstavený na začiatku roka 2019, no neskôr ho zatienil vlastný nástupca v podobe Redmi 8 predstavený v ten istý rok. Tento smartfón bol predstavený s operačným systémom Android 9 Pie doplneným o nadstavbu MIUI 10.

Pôvodne smartfón však nemal získať ani aktualizáciu na MIUI 12, Xiaomi nás však prekvapuje a prináša i MIUI 12.5 pre tento starší model nižšej triedy. Rovnako ako v prípade Mi Max 3, zatiaľ ide len o čínsku verziu systému.

Pre oba smartfóny bude však už MIUI 12.5 s operačným systémom Android 10 zrejme konečnou stanicou a ďalšej aktualizácie by sa už nemali dočkať. Je to pre ne každopádne naozaj šťastným koncom, pretože si získali naozaj vysokú pozornosť spoločnosti.

Vlastníte niektorý z týchto modelov? A tešíte sa z aktualizácie? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre