SpravodajstvoXiaomi

MIUI 12.5 Enhanced prichádza do Európy: Kedy príde nadstavba i do vášho smartfónu?

MIUI 12.5 Enhanced v globálnej verzii zverejnila svoj dátum príchodu i kompatibilné smartfóny. Pozrite sa, či na zozname nájdete i svoj model.

Keď spoločnosť Xiaomi tento mesiac predstavovalo svoj vrcholný model Xiaomi MIX 4, pripravila si pre nás i jedno prekvapenie. Práve týmto prekvapením bola vylepšená verzia nadstavby MIUI, ktorou je MIUI 12.5 Enhanced Edition. Táto verzia nadstavby má zatiaľ oddialiť príchod verzie MIUI 13, ale zároveň má modelom z vyššej triedy priniesť ešte lepší zážitok z ich používania. Vylepšená verzia nadstavby MIUI 12.5 konečne prichádza do Európy, o čom nás informoval portál Xiaomiadictos.com. Kedy bude dostupná i pre vás a ktoré modely ju získajú oficiálnou cestou od Xiaomi? Pozrite sa na to spolu s nami.

Globálna verzia nadstavby príde o jednu funkciu z pôvodnej čínskej verzie

Nie je MIUI ako MIUI. Každým dňom sa o tomto tvrdení utvrdzujeme nielen my, ale i fanúšikovia na celom svete. Globálna verzia MIUI 12.5 Enhanced síce príde s množstvom noviniek, ktoré majú optimalizovať výkon smartfónu a vylepšiť zážitok z jeho používania. No oproti čínskej verzii bude „ochudobnená“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hlavnými novinkami vylepšenej nadstavby v Európe teda bude liquid storage, atomic memory a focus calculation, teda tekuté úložisko, atómová pamäť a výpočet zamerania. Oproti pôvodnej čínskej verzii však v Európe bude chýbať funkcia smart balance, ktorej úlohou je nájsť najlepší pomer medzi výkonom a úsporou batérie. I napriek absencii tejto úlohy pôjde však o veľmi vydarené vylepšenie smartfónov.

Distribúcia začne až o niekoľko týždňov

Oficiálna distribúcia nadstavby MIUI 12.5 Enhanced v Európe by mala začať s príchodom štvrtého kvartálu tohto roku. Jej príchod do smartfónov by mal teda začať mesiacom október a nemal by trvať dlhú dobu, pretože príde len do vybraných modelov spoločnosti. Ak by vás predsa len nebavilo čakať, už v súčasnosti je nadstavba dostupná i prostredníctvom Xiaomi.eu custom ROM. Lepší zážitok z nadstavby MIUI však oficiálne neskôr získajú tieto modely.

  • Mi 11
  • Mi 11 Ultra
  • Mi 11i
  • Mi 11X Pro
  • Mi 11X
  • Mi 10T Pro
  • Mi 10T
  • Mi 10 Pro
  • Mi 10

Nie sme si však istí, či na zoznam nepribudnú i novopredstavené modely, ktorými bude Xiaomi MIX 4, Xiaomi 11T, resp. 11T Pro a taktiež Xiaomi 12, ktorý má byť predstavený ešte skôr, ako nadstavba MIUI 13.

Našli ste na zozname svoj model? A na ktorú novinku sa najviac tešíte? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close