SpravodajstvoWindows

Microsoft začal vo Windows 11 postupne nahrádzať Ovládací panel alternatívnou aplikáciou. Na toto sa pripravte!

Vyzerá to tak, že by sme sa mali pomaly, ale isto začať lúčiť s Ovládacím panelom, odhaľuje najnovšie beta verzia Windowsu 11.

Windows 11 bol oficiálne predstavený ešte v júni tohto roka pričom Microsoft ho začal distribuovať pre širokú verejnosť začiatkom októbra. Nová verzia OS priniesla viacero vylepšení, ale i sklamaní. Tie sklamania sa dotýkali najmä problémov s kompatibilitou a výkonnosťou niektorých modelov procesorov. Našťastie, gro problémom bolo už vyriešených.

Pripravte sa, Microsoft postupne nahradí Ovládací panel

Najnovšia verzia Windows 11 (22523), ktorú Microsoft začal distribuovať v týchto dňoch pre BETA testerov, priniesla niekoľko zmien. Jednou z nich je „prekopaný“ Ovládací panel, ktorý lemuje Windows dlhé roky. Respektíve, Ovládací panel bol čiastočne nahradený aplikáciou Nastavenia. Na tému upozornil portál windowslatest.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ide o pokračujúce úsilia spoločnosti preniesť nastavenia z ovládacieho panela do aplikácie Nastavenia“. uvádza Microsoft.

Aktuálne potom, ako používateľ otvorí sekciu Ovládacieho panelu a klikne na možnosť „Programy a funkcie“, tak je automaticky presmerovaný do aplikácie Nastavenia. Treba však uviesť, že aktuálne nie je známa informácia, kedy má Microsoft v pláne zrušiť Ovládací panel nadobro. Je možné, že nejaký ten piatok vo Windowse ešte pobudne vzhľadom na to, že táto sekcia nastavení ponúka oveľa viac funkcií, ako len nastavenia súvisiace s aplikáciami.

Windows 11_Ovladaci panel presmeruje pouzivatela do Aplikacie Nastavenia
Zdroj: windowslatest.com

Rovnako treba uviesť, že Microsoft toto nastavenie testuje už dlhšiu dobu. Prvé zmienky o tejto zmene sa objavili ešte v septembri minulého roka. Okrem iného, jednou z ďalších zmien je, že Nastavenia systému Windows konečne umožňujú odinštalovanie aktualizácií systému Windows bez toho, aby ste museli prechádzať do Ovládacieho panelu.

V závere treba dodať, že všetky funkcie, ktoré boli k dispozícii v Ovládacom paneli, tak sú dostupné i v Nastaveniach počítača v novej príslušnej sekcii. Tak či onak, táto zmena značí, že posledné dni Ovládacieho panela sa pomaly, ale isto blížia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close