SpravodajstvoWindows

Microsoft už čoskoro pridá do Windowsu funkciu, na ktorú mnohí z nás čakali roky

Už viackrát sme mohli počuť, že Microsoft plánuje zaviesť do rozhrania Windowsu 10 funkciu, ktorá je schopná odložiť aktualizácie na neskôr. Funkcia je aktuálne dostupná vo verzii Profesional. Ostatné verzie operačného systému Windows 10 nie sú o túto funkciu obohatené. Aspoň zatiaľ.

Aktualizácie Windowsu vedia spraviť „šarapatu“

Aktualizácie sami o sebe nie sú zlými, ale v mnohých prípadoch vzhľadom na diverzifikáciu zariadení vedia spraviť v mnohých prípadoch „šarapatu“, a rozhádzať systém. Preto sa mnoho užívateľov uchýlilo k manuálnemu vypnutiu aktualizácii Windowsu alebo prostredníctvom externých programov, ako je napríklad software „ShutUp10“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie portál Techspot.com priniesol report, v ktorom píše, že Microsoft v májovej aktualizácii pre Windows 10 prinesie funkciu, ktorá umožní odloženie automatických aktualizácií o 35 dní neskôr. Hoci sa nejedná o dokonalé riešenie tak aj napriek tomu mnoho používateľov táto funkcia poteší. Používatelia tak získajú čas kedy Microsoft bude môcť vychytať „muchy“ na zariadeniach, ktoré by inak aktualizácia „rozhádzala“.

Jednou z ďalších funkcií, ktoré používatelia Windowsu žiadajú od Microsoftu je možnosť rozdelenie aktualizácií na „Bezpečnostné“ a tie, ktoré menia vlastnosti systému. Či však Microsoft vypočuje používateľov tak to uvidíme až časom.

Zdroj: Techspot.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close