SpravodajstvoWindows

Microsoft ruší PDF Reader. Nahradí ho Microsoft Edge

Microsoft v poslednej dobe v tichosti robí viacero zmien. Napríklad niekoľko dní dozadu priniesol novú funkciu do testovacích verzií Windowsu 10 – Quick Piar, služiacu na prepojenie zariadení cez technológiu Bluetooth bez ručného párovania.

PDF Reader to má vo Windows 10 zrátané

Najnovšia novinka vás však pravdepodobne nepoteší, nostalgicky známa aplikácia PDF Reader, ktorá zažila svoj debut vo Windows 8.1 čoskoro skončí. Bude nahradená internetový prehliadačom Microsoft Edge. Toto opatrenie sa samozrejme bude týkať len najnovšieho operačného systému Windows 10. Spoločnosť to odôvodňuje tým, že je jednoducho nadbytočná v najnovších Windowsoch vzhľadom na to, že Edge poslednú dobu získal viacero užitočných funkcií ako je napríklad zvýrazňovanie, kreslenie či ďalšie funkcie priamo do súborov PDF.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak ste v poslednej dobe otvorili aplikácie PDF Reader tak ste mohli zaznamenať túto správu:

„Spoločnosť Microsoft ruší Reader aplikáciu v tejto a novších verziách Windows 10 a už nebudete môcť ju využívať po 15. februári 2018. Odporúčame vám použiť Microsoft Edge pre čítanie PDF, Windows XPS Viewer pre XPS a Windows Photo aplikáciu pre TIFF súbory.“

Uvidíme či Microsoftu táto politika na konci dňa prinesie to čo pravdepodobne chce – zvýšenie používania internetového prehliadača Microsoft Edge.

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close