SpravodajstvoWindows

Microsoft potvrdzuje, že nedávna aktualizácia Windowsu 10 môže spomaliť niektoré počítače

Operačný systém Windows 10 trápi v posledných mesiacoch množstvo nepríjemných problémov

Spoločnosť Microsoft ešte v júni tohto roka pustila do obehu kumulatívnu aktualizáciu pre operačný systém Windows 10, ktorej hlavou úlohou bolo používateľom priniesť úplne novú verziu prehliadača Microsoft Edge. Kumulatívna aktualizácia s označením KB4559309 sa behom niekoľkých týždňov dostala na veľké množstvo zariadení, keďže ide o automatickú aktualizáciu, ktorej sa tak ľahko používatelia nevyhnú. Ako sa však neskôr ukázalo, aj táto aktualizácia môže nejednému používateľovi vytvoriť ďalšie vrásky na čele.

Microsoft potvrdzuje spomalenie niektorých zariadení

Ako informuje zahraničný portál WindowsLatest, nedávna kumulatívna aktualizácia spôsobuje čiastočné zníženie výkonu niektorých zariadení, pričom najčastejšou chybou je dlhé bootovanie operačného systému. Vyskytovať sa môže aj dlhé načítavanie niektorých systémových súčastí, aplikácií, či dokonca aj web stránok, sťažujú sa používatelia priamo na stránkach Microsoft Answers.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
windows 10 kumulativna aktualizacia problemy
Zdroj: Microsoft Answer

Chybovosť nedávnej kumulatívnej aktualizácie len pred pár dňami potvrdil aj moderátor na fóre Microsoft Answers pričom uviedol, že vývojári Microsoftu, respektíve vývojári prehliadaču Edge už pracujú na vyhľadaní problému a na jeho odstránení.

Aktualizácii sa nevyhnete

Pokiaľ narazíte na vyššie spomenuté problémy a na vašom zariadení už je nainštalovaná spomenutá kumulatívna aktualizácia, máme pre vás naozaj zlé správy. Problémy, ani samotnú kumulatívnu aktualizáciu z vášho zariadenia nedostanete nijakým spôsobom, jedine, že by ste mali záujem o úplne resetovanie systému na pôvodné nastavenia. V tomto prípade nie je k dispozícii možnosť spätného odstránenia problémovej aktualizácie. Jedinou logickou možnosťou je teda vyčkanie na dostupnosť opravnej aktualizácie, ktorá hádam príde čo najskôr.

Ak ste na vašom zariadení ešte neobdržali spomínanú kumulatívnu aktualizáciu, proces aktualizovania môžete zvrátiť tým, že si nový Microsoft Edge stiahnete ručne. Systém Windows 10 totižto v tomto prípade automaticky zablokuje aktualizáciu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close