SpravodajstvoWindows

Microsoft opravuje problémy spojené s poklesom výkonu AMD procesorov vo Windows 11

Microsoft v rámci BETA programu uvoľnil aktualizáciu pre Windows 11 (Build 22000.282), ktorá rieši problémy s poklesom výkonu AMD procesorov.

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Microsoft oficiálne začala distribuovať nový Windows 11. Používatelia AMD procesorov, ktorí s aktualizáciou systému Windows 10  na novšiu verziu počkali, urobili dobre. Dôvodom je, že spolu s inováciou na novšiu verziu OS, prišli aj problémy. Tie sa spájali najmä so zvýšenou latenciou vyrovnávacej pamäte L3, ktorá v prípade niektorých AMD procesorov spôsobovala zníženie výkonu a to na úrovni v rozmedzí 10% až 15%.

Záhadou je, prečo bola do sveta uvoľnená verzia Windowsu 11, ktorá spôsobila nejednému používateľovi nepríjemnosti vzhľadom na to, že pred oficiálnym uvoľnením novej verzie OS, Microsoft aktívne testoval operačný systém. Nech je dôvod aký chce, tak najnovšia aktualizácia systému rieši gro problémov. Dostupnou je však zatiaľ len v rámci BETA programu (Release Preview Insider).

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako informuje portál arstechnica.com, tak Microsoft začal s distribúciou verzie Windows 11 Build 22000.282, ktorá obsahuje opravy súvisiace s L3 pamäťou. Aktualizácia okrem iného prináša aj niekoľko ďalších opráv chýb, s ktorými sa mohli používatelia stretávať. Ide napríklad o problémy súvisiace s Panelom s nástrojov (Taskbar), či príkazovým riadkom Power Shell.

Aktualizácia bude už čoskoro dostupnou aj pre širokú verejnosť

Dobrou správou je, že uvoľnená aktualizácia, ktorá je dnes dostupnou len v rámci BETA programu, by mala byť už v priebehu nasledujúcich dní distribuovanou aj pre širokú verejnosť. Pevne tak veríme, že v priebehu nasledujúcich dní, ak sa stretávate s problémami vo vašom Windows 11, budú tieto nedostatky čoskoro vyriešené.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close