SpravodajstvoWindows

Microsoft konečne začína s automatickou distribúciou aktualizácie Windows 10 October 2018 Update

O nevydarenej aktualizácii operačného systému Windows 10, ktorá sa do obehu dostala po prvýkrát ešte v októbri 2018, podľa čoho nesie aj svoje označenie, ste už určite počuli. Jedna z najviac nevydarených aktualizácií od Microsoftu si ale definitívne odžila svoje najhoršie chvíle. Microsoft totižto po niekoľkých mesiacoch konečne začína s jej automatickou distribúciou.

Používatelia si ju museli stiahnuť ručne

Októbrová aktualizácia sa medzi bežných používateľov dostala v druhej polovici decembra, odkedy bola dostupná aj pre bežných používateľov. Pre jej stiahnutie ste ale museli vyhľadať aktualizácie ručne, čo bežní používatelia moc často nerobia. Po novom ju ale bude Windows schopný vyhľadať aj sám, no aj to má svoje obmedzenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Klasická fázová distribúcia

Microsoft vo svojom blogu uviedol, že aj táto aktualizácia bude medzi používateľov distribuovaná vo viacerých fázach. Tak ako zvyčajne, ako prvé obdržia aktualizáciu najnovšie a najvýkonnejšie zariadenia. Tie sú totižto najmenej náchylné na akékoľvek problémy, ktoré by pri starších zariadeniach mohli spôsobiť zbytočné ťažkosti. Treba si ale uvedomiť, že sa nejedná o zásadný časový rozdiel medzi starým a novým zariadením. Rádovo sa jedná o pár dní a to tiež iba v prípade tých najstarších zariadení.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close