Excel návodySpravodajstvo

NÁVOD | Microsoft Excel teraz umožňuje prispôsobiť si predvolené rozloženie kontingenčných tabuliek

Microsoft oznámil nové funkcie v programe Excel, ktoré vám umožnia prispôsobiť si predvolené rozvrhnutie vašich kontingenčných tabuliek. Užívatelia si môžu zmeniť predvolený vzhľad pomocou novo pridaného tlačidla „Zmeniť predvolené rozloženie“Súbor> Možnosti. Všetky nastavenia sú tiež pridané v dialógovom okne Možnosti kontingenčnej tabuľky. Užívatelia môžu upraviť predvolené nastavenia kontingenčnej tabuľky dvoma nasledujúcimi spôsobmi:

  • Jeden zo spôsobov, ako to dosiahnuť je spraviť zmeny v akejkoľvek z dostupných možností v dialógu. Je to skvelý spôsob ako začať, ak už máte prispôbené predvolené rozloženie a chcete urobiť drobné vylepšenia.
  • Druhým spôsobom pre prispôsobenie predvolených nastavení je importovať rozloženie z kontingenčnej tabuľky už v zošite. To je najjednoduchší spôsob. Jednoducho otvorte dialógové okno, kliknite na ľubovoľné miesto v rámci kontingenčnej tabuľky v zošite, a stlačte tlačidlo „Importovať“.
Zdroj. vlastný

Dostupné pre Office Insiders

Táto funkcia je teraz k dispozícii pre Office Insiders vo Fast Ringu. Ak ešte nie ste Insider, kliknite na ponuku Súbor> Účet> Office Insider> Pridať sa k Office Insider. Ak ste už na úrovni Insider Slow, kliknite na ponuku Súbor> Účet> Office Insider> Zmeniť na úroveň Fast.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close