Hoci prehliadaniu internetu cez OS dominuje Windows, tak Android ho už dobieha

Zdroj: vlastný

Rozmýšľali ste niekedy nad tým cez aký prístroj chodíte na internet najčastejšie? Pravdepodobne to bude smartfón, prípadne tablet či PC alebo notebook. Poďme sa však teraz pozrieť na štatistiky z iného uhla, zachytávajúce operačný systém, cez ktorý používatelia brázdia internet najčastejšie.

Vo všeobecnosti platí, že najpopulárnejším operačným systémom je stále Windows, avšak v tesnom závese za ním sa nachádza Android. Totiž podľa dát sa cez Windows pripája k internetu 38,6% používateľov, pričom cez Android to je 37,4%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: gs.statcounter.com

Pod tento narastajúci trend pripojení prostredníctvom operačného systému Android a poklesu pripojení cez Windows sa podpísal hlavne trend napredovania mobilných technológií a trend inteligentných smartfónov, ktoré prichádzajú každým dňom stále s novými a novými funkciami a zároveň sú aj cenovo prístupnejšie. Na druhej strane stojí zase spomaľovanie rastu predaja počítačov.

Samotný operačný systém Windows pritom stále dominuje svetu domácnosti, a pomaly nie je rodiny, ktorá by doma nemala počítač s daným OS. Podľa štatistík, štatistík totiž Windows nájdeme v celkovo  84,1% počítačoch v globálnom meritu.

Avšak pri pohľade skrz všetky platformy to pre Microsoft nevyzerá až tak ružovo, hoci aj tu sa drží na prvej priečke. Napríklad v Severnej Amerike pri pohľade na rozloženie trhových síl by sme našli 40,7% Windows zariadení, 24,9% bežiacich na iOS a 20,3% s operačným systémom Android (pre zbytok sa nepodarilo zistiť OS).

Opačný trend však možno vidieť v Ázii, kde Android vyhráva nad Windowsom a to v pomere 51,8% ku 29,8%.

Tieto dáta pochádzajú z výstupu spoločnosti StatCounter, ktorá analyzovala viac ako 15 miliárd zobrazení internetových stránok z viac ako 2,5 milióna internetových stránok za mesiac február.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre