SpravodajstvoWindows

Microsoft údajne chystá zásadnú zmenu v rámci aktualizácií operačného systému Windows 10

Operačný systém Windows 10 by mal od budúceho roka dostávať už iba 1 veľkú aktualizáciu ročne

Používatelia operačného systému Windows 10 sú už roky zvyknutý na prepracovaný systém distribúcie veľkých systémových aktualizácií, ktoré prichádzajú vždy dvakrát ročne. Zväčša jarné a jesenné aktualizácie prinášajú do systému veľké a zásadné zmeny, na ktoré sa veľká časť používateľov vždy adekvátne teší. Od budúceho roka však možno Microsoft zmení svoju taktiku, čo určite nepoteší veľkú časť používateľov.

Značné zmeny v plánoch Microsoft

O najnovšom „rozhodnutí“ spoločnosti Microsoft presedlať na systém jednej veľkej systémovej aktualizácie ročne informoval zahraničný portál WindowsLatest, ktorý sa ďalej odvoláva na svoje zdroje. Za všetkým je zrejme odsunutie definitívneho vydania modulárneho operačného systému Windows 10X, ktorý mal prísť už na jar 2021. Po jeho boku mala prísť aj nová verzia systému Windows 10, no aktualizácia s označením 21H1 (prvá polovica roku 2021) bola údajne odložená spoločne s novou modulárnou platformou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prvej polovici roku 2021 zrejme veľkú aktualizáciu neuvidíme

Podľa spomínaného portálu je teda vysoko pravdepodobné, že prvá veľká budúcoročná aktualizácia operačného systému Windows 10 by nakoniec prišla až v druhej budúceho roka, pričom by niesla označenie 21H2. V takomto prípade by šlo o jedinú veľkú systémovú aktualizáciu v budúcom roku.

Spomalenie inovácií v systéme Windows 10?

Prípadné obmedzenie počtu nových funkcionalít zatiaľ nepoznáme, no je dosť možné, že inovácií už v systéme Windows 10 toľko neuvidíme. Je jasné, že vývoj niekoľkých operačných systémov súčasne a nebude pre spoločnosť Microsoft jednoduchý oriešok, no z oficiálneho hľadiska je stále všetko otvorené. Na konečné potvrdenie vyššie uvedených „špekulácií“ si musíme počkať minimálne do budúceho roka, kedy by mala spoločnosť Microsoft poskytnúť bližšie informácie o dostupnosti aktualizácií, ako aj o dostupnosti novej platformy Windows 10X.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close