ANDROIDAppleBezpečnosťSpravodajstvo

Microsoft chce skúsiť šťastie so svojim antivírusom na Andoide a iOS

Redmondský gigant plánuje priniesť svoje riešenie v podobe antivírusu Microsoft Defender aj na mobilnú platformu Android a iOS.

Windows Defender je antivírusový program, ktorý nájdeme hlavne na počítačoch s operačným systémom Windows 10. Najnovšie spoločnosť informovala, že plánuje priniesť svoje riešenie aj na mobilnú platformu Android a iOS.

Podla zverejnených informácií Microsoft prinesie svoje riešenie pre mobilné platformy v priebehu roka. Prvého vývojárskeho náhľadu by sme sa však mohli teoreticky dočkať už počas konferencie RSA (konferencia venovaná internetovej bezpečnosti), ktorá sa bude konať v priebehu nasledujúceho týždňa. Portál Verge, ktorý na  oznámenie Microsoftu upozorňuje však dodáva, že   funkčnosť a jednotlivé funkcie na iOS platforme sa budú pravdepodobne  odlišovať od ostatných verzií aplikácie na  ďalších platformách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Klienti mobilného Defenderu od spoločnosti Microsoft sa pravdepodobne budú veľmi líšiť od verzií pre počítače, najmä preto, že platforma iOS spoločnosti Apple neumožňuje aplikáciám vyhľadávať malware v iPhone alebo iPad. Existuje však celý rad antivírusových aplikácií pre Android. Microsoft sa pripojí k tomuto rastúcemu trhu, aby zabránil škodlivému softvéru v aplikáciách pre Android, ktoré sa ukladajú do zariadení.“

Microsoft hovorí, že jednou z hlavných úloh antivírusu bude v systéme iOS a Android prevencia voči neoprávnenému získavaniu údajov. Okrem dostupnosti Defendera spoločnosť ohlásila aj program Microsoft Defender ATP pre Linux, ktorý je aktuálne dostupný aj pre počítače Mac.

Spoločnosť Microsoft sa tak pripojí k rastúcemu trhu s mobilnými antivírusmi, na ktorom bude bojovať o priazeň medzi zákazníkmi so spoločnosťami ako Symantec Corporation, McAfee Inc, Eset, Bitdefender a Avast Software a.s, a ďalšími.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close