Mi Band 5 nečakajte už v júni, prezrádza riaditeľ Huami

Generálny riaditeľ Huami bližšie prezrádza termín predstavenia Mi Band 5 náramku

Xiaomi Mi Band 4 produktova fotografia
Zdroj: produktová fotografia

V  druhej polovici minulého mesiaca, generálny riaditeľ spoločnosti Huami oficiálne potvrdil, že aj v tomto roku bude predstavený nový fitness náramok Mi Band, konkrétne už 5. generácia. Samozrejme, hneď sa začalo špekulovať o možnom termíne.  Spomínal sa obzvlášť jún. Dôvodom je, že ide o „tradičný“ termín, kedy každoročne spoločnosť predstavuje novú generáciu náramku.

Tento rok bude iným. Mi Band 5 príde neskôr

Tento rok je bezpochyby iným, dôvodom je aktuálna pandémia, ktorá rozhádzala harmonogram plánovaných akcií a zároveň mnohé z nich aj „zrušila“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V priebehu 12. mája, teda v utorok, spoločnosť Huami zverejnila kvartálne výsledky za prvé tri mesiace tohto roku. Spoločnosť oznámila, že jej tržby dosiahli objem 153,7 miliónov dolárov, čo predstavuje v porovnaní s 1. kvartál 2019 nárast tržieb o 36,1%. Spoločnosť celkovo dodala na trh 7,6 milióna zariadení. Na tému upozorňuje portál MyDrivers.

Okrem finančných výsledkov sa generálny riaditeľ spoločnosti vyjadril aj k pripravovanému náramku Mi Band 5, ktorý je pod drobnohľadom ako odbornej, tak aj laickej verejnosti. Huan Wang opäť potvrdil, že náramok bude predstavený ešte v priebehu tohto roka, zároveň však dodal, že sa tak stane neskôr. Inými slovami, predstavenie náramku môžeme očakávať neskôr v druhej polovici roka.

Náš odhad je, že by sa tak mohlo stať na prelome 3. a 4. kvartálu, aby Xiaomi stihlo vianočný zhon. Podľa aktuálnych informácií, ktoré kolujú zákulisím, očakáva sa , že displej náramku podrastie z 0,95“ na 1,2“, rámčeky naokolo displeja budú tenšie, pribudne podpora NFC a to aj mimo domáce trhu, či pribudne podpora viacerých športových režimov.

Očakávaná cena náramku je približne 30 USD .

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre