SpravodajstvoXiaomi

Mi 6 je jedným z najobľúbenejších Xiaomi v histórii: Prekvapí vás, koľko ľudí ho stále využíva!

Mi 6 vo svojej dobe patril k špičke medzi smartfónmi, koľko ľudí ho však používa dnes? Počet jeho stálych fanúšikov vás prekvapí!

Písal sa rok 2017 a Xiaomi predstavilo svoj nový vlajkový smartón s názvom Mi 6. Spoločnosť vtedy však ešte ani len netušila, akú popularitu smartfón naberie v najbližších rokoch. Vlajkový model roku 2017 bol posledným smartfónom s fyzickými tlačidlami a rámikom pre selfie kameru, no i tak sa stále nájde obrovské množstvo ľudí, ktorým nevadí chýbajúca softvérová podpora či zastaralá výbava. Xiaomi to so smartfónmi jednoducho vie, keď i po toľkých rokoch dokáže byť model stále vo vysokej miere funkčný. A počet stálych majiteľov modelu, ktorý sprostredkoval portál Gizchina.com, vás určite prekvapí.

Mi 6 je stále aktívnym modelom

Napriek tomu, že modely sú už štyri roky staré, ich majiteľom to neprekáža. Na svete totiž nájdeme celkovo 2,15 miliónov používateľov tohto smartfónu, čo rozhodne nie je málo. Štyri roky pre smartfón je naozaj dlhá doba i vďaka faktu, že model bol predstavený s operačným systémom Android 7.1.1 Nougat a dopĺňala ho staršia nadstavba MIUI 8. Dnes však smartfón môžeme vidieť na verzii Androidu s označením 9 Pie.

Systémová podpora zrejme pre majiteľov tohto smartfónu nie je príliš dôležitá a nedokážeme určiť, čo týchto používateľov stále drží u tohto staručkého modelu. Mohli by to byť najmä kompaktné rozmery, ktoré sme už u novších smartfónov nenašli. Fanúšikov tohto smartfónu však môže u neho držať i fyzické tlačidlo na spodnej strane smartfónu, ktoré bolo jedinečným práve pre tento model.

Špecifikácie

Ako sme už spomenuli, operačný systém tohto smartfónu odpovedá roku 2017 rovnako, ako napríklad vlajkový čipset Snapdragon 835. Čo sa týka displeja, smartfón vlastní 5,15″ IPS LCD displej s ochranou Corning Gorilla Glass 4. Nechýbali mu ani stereo reproduktory, USB-C či duálna kamera v zložení 12+12mpx. Selfie snímač si vyslúžil úctivých 8mpx.

Model s týmito špecifikáciami by sa dnes zaradil do nižšej strednej triedy, výkon čipsetu Snapdragon 835 je však stále pozoruhodný. A aby sme nezabudli, majitelia týchto smartfónov si dali i prezývku. Nazývajú sa „Xiaomi Mi 6 Nail Households“, čo v preklade značí týchto majiteľov ako skupinu ľudí, ktorí odmietajú inováciu a držia sa svojho Mi 6.

A čo vy, patríte do tejto skupiny „Nail Households“? Alebo preferujete inovácie pri smartfónoch? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close