Spravodajstvo

Meta „stiahla chvost“, Facebook a Instagram v Európe nevypnú, hlási spoločnosť

Meta krotí vášne, Facebook a Instagram sa v Európe nechystajú vypnúť. Hlásia, že fámy ktoré vznikli, nie sú založené na pravde.

Ešte začiatkom tohto týždňa spoločnosť Meta pohrozila, že ak sa s Európskou úniou nedohodnú na legislatíve ohľadne prenosu dát z únie do USA, tak jedna z alternatív je, že jednoducho vypnú Facebook a Instagram pre Európanov. Pre mnoho spoločností, ktoré sa spoliehajú na sociálne siete spoločnosti Meta, by to znamenalo mnoho problémov, dodala spoločnosť. Rovnako by však i Meta prišla o nemalé zisky.

Neskôr, na slová sociálnej siete reagovali aj niektorí predstavitelia únie, ktorí vyhrážky sociálnej siete zobrali s úsmevom na tvári. Napríklad nemecký minister hospodárstva Robert Habeck uviedol, že život bez Facebooku by bol lepší. Ako príklad uviedol, ako sa mu zlepšil život, keď mu hackli jeho účty na sociálnych sieťach a neskôr ich prestal na nejakú dobu používať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Meta cúvla, Facebook a ani Instagram nevypnú

Najnovšie sa do pozornosti dostáva blog publikovaný spoločnosťou Meta, kde krotí vášne. Sociálna sieť vysvetľuje, že odchod z Európy nie je témou dňa. Rovnako hovorí, že správy, ktoré sa šíria o ukončení podnikania na starom kontinente, nie sú založené na pravde.

„V tlači sa objavili správy, že „hrozíme“ odchodom z Európy pre neistotu ohľadom mechanizmov prenosu údajov medzi EÚ a USA. To nie je pravda.“ Píše spoločnosť v publikovanom blogu.

Meta vysvetľuje, že táto tieto fámy vznikli na základe dokumentov, ktoré spoločnosť zverejnila svojim investorom. V rámci týchto dokumentov spoločnosť uviedla možné riziká, ktoré spoločnosti hrozia v dôsledku právnej neistoty. Spoločnosť rovnako uviedla, že najmenej ďalších 70 medzinárodných spoločností z rôzneho odvetvia, rovnako upozornilo na možné riziká.

„Nemáme absolútne žiadnu túžbu stiahnuť sa z Európy, samozrejme že nie. Ale jednoduchou realitou je, že Meta, podobne ako mnohé iné podniky, organizácie a služby, sa pri prevádzkovaní našich globálnych služieb spolieha na prenosy údajov medzi EÚ a USA. Nie sme sami.“ dodáva spoločnosť.

Spoločnosť ďalej v publikovanom blogu píše, že bude rokovať so zástupcami Európskej únie ohľadne nadchádzajúcich zákonov, ktorými sa bude nahradzovať legislatíva spadajúca pod oblasť „Privacy Shield“. Cieľom spoločnosti je, aby existovali jasné pravidlá, ktoré nenarušia globálnu ekonomiku a základné fungovanie internetu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close