MediaTek predstavil cenovo dostupný procesor Dimensity 820 s 5G konektivitou

Nový procesor od taiwanského výrobcu mikročipov by mohol byť súčasťou tých najdostupnejších 5G smartfónov na trhu

mediatek dimensity
Zdroj: MediaTek

Spoločnosť MediaTek počas včerajšieho dňa oficiálne predstavila úplne nový čipový socket Dimensity 820, ktorý by mal poskytovať ultrarýchle pripojenie prostredníctvom moderných 5G sietí, najinovatívnejšie funkcie a pokročilú umelú inteligenciu za dostupnú cenovku.

„Náš procesor Dimensity 1000 už poháňa vlajkové lode s 5G pripojiteľnosťou na viacerých trhoch. S novým procesorom Dimensity 820 chceme ale ešte viac sprístupniť moderné 5G pripojenie,“ uviedol Dr. Yenchi Lee, zástupca generálneho riaditeľa špeciálneho komunikačného oddelenia spoločnosti MediaTek. „Dimensity 820 vyniká nad konkurenciou tým, že ponúka štyri vysokovýkonné jadrá Arm Cortex-A76 bežiace na frekvencii až 2,6 GHz, ktoré sú súčasťou celkovo osemjadrového procesoru. Procesor ako celok poskytuje vynikajúci výkon, responzívnosť, pokročilú umelú inteligenciu, hranie hier, či dokonca skvelé fotografie.“

Nový MediaTek Dimensity 820

Súčasťou procesoru Dimensity 820 od spoločnosti MediaTek je aj vysoko výkonný grafický čip Arm Mali G57, ktorý spoločne s HyperEngine 2.0 zvyšuje zážitok z hrania hier na mobilných zariadeniach. Výrobcovia smartfónov sa taktiež môžu spoľahnúť na podporu obrazoviek so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, ako aj pokročilé HDR, či technológiu MediaTek MiraVision.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako sme už spomenuli, Dimensity 820 prichádza s podporou moderných 5G sietí a to v celom svete. Počítať môžme s podporou pásma sub-6 GHz, ako aj na pokročilé technológie ako MediaTek 5G UltraSave, ktorá výrazne dopomáha ku stabilnému 5G pripojeniu s vysokými rýchlosťami, ako aj ku ideálnej výdrži batérie v zariadení.

Na záver spomenieme podporu fotoaparátov s rozlíšením až 80 MP, podporu natáčania a spracovávania 4K HDR videa v svetlých, ako aj tmavých prostrediach, či dedikovaný čip pre umelú inteligenciu MediaTek APU 3.0, ktorý sa stará o dokonalé „vylepšovanie“ fotografií. Procesor MediaTek 820 je navrhnutý pre globálne využitie s 5G sieťami typu sub-6GHz v Ázii, Severnej Amerike, ako aj Európe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre