SpravodajstvoXiaomi

Máte problémy s notifikáciami vo vašom Xiaomi? Nie ste v tom sami!

Problémy s notifikáciami dnes postihujú viacero smartfónov i keď ste si ich možno ani nevšimli. Kedy však výjde opravná záplata?

Nadstavba MIUI od čínskej spoločnosti Xiaomi sa teší veľkej popularite. Ani takéhoto giganta však neobchádzajú problémy, ktoré sa dnes síce objavujú v menšej miere, ale predsa sú tu. Momentálne sa pozornosť sústreďuje na nechcené problémy s notifikáciami, ktoré dokážu znepríjemniť používanie smartfónu. Spoločnosť Poco ako dcérska značka Xiaomi sa však teraz k danému problému vyjadrila a oznámila, kedy by mala byť vypustená opravná záplata. Informáciu sprostredkoval portál Piunikaweb.com a ak sa problémy objavujú i u vás, môžete sa tešiť na ich opravu už vo veľmi blízkej dobe.

Problémy s notifikáciami

Vyskakujúce notifikácie postihujú najmä aplikácie prehrávajúce hudbu. Ide najmä o prehrávače hudby ako je aplikácia Spotify či vstavanej aplikácie Hudba. Mnohým používateľom sa stalo, že prehrávač sa v notifikačnej lište ako keby zasekol a i po jeho odstránení a vypnutí aplikácie objavil znovu. Čo bolo treba v takejto situácii spraviť? Znovu zapnúť aplikáciu, zapnúť a vypnúť prehrávanú hudbu a následne bolo možné notifikáciu odstrániť.

Vyjadrenie spoločnosti Poco

Ak ste takýto problém zažili, isto viete, že síce nejde o nič závažné, ide však o nepríjemnosť pri používaní smarfónu. Tento problém postihuje ako smartfóny z hlavnej línie Mi, tak i smartfóny od dcérskych spoločností Redmi a Poco. Práve Poco sa k spomínanému problému vyjadrilo a oznamuje, že opravná záplata tohto problému výjde už o dva dni. Po dátume 15.6. by sme tak už nemali čeliť týmto problémom, ktoré sa nachádzajú naprieč systémom MIUI 12.

Ako ste si však isto všimli, problémy v smartfónoch v poslednej dobe hlásime v oveľa menšej miere. Xiaomi si chybovosť svojho systému uvedomilo a prisľúbilo nám v blízkej dobe opravu súčasných problémov a ich menší výskyt do budúcnosti. Na všetko sa má sústrediť prichádzajúca nadstavba MIUI 12.5 a okrem nových funkcií ponúknuť i vyššiu stabilitu systému.

Evidujete problém s objavovaním sa nechcených aplikácií i u vás? Alebo ste zatiaľ túto chybu v systéme nezaregistrovali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close