LG už o pár dní oficiálne predstaví smartfón „Wing“ s rotujúcim displejom

Nový zaujímavý smartfón od juhokórejského LG bude súčasťou tzv. prieskumného projektu, ktorý má prinášať zatiaľ nepreskúmané formy smartfónov

lg wing
Zdroj: YouTube - LG

Juhokórejská spoločnosť LG, ktorá ide ruka v ruke s Androidom už od jeho skorých začiatkov, plánuje už o pár dní priniesť na trh naozaj zaujímavé zariadenie, ktorému sa bude naozaj ťažko hľadať konkurencia. Pred pár rokmi ešte široko obľúbený výrobca smartfónov plánuje svetu oficiálne predstaviť novinku s názvom LG Wing, ktorá má priniesť doposiaľ nevidenú technológiu, ako aj doposiaľ nevidené možnosti využitia smartfónu.

Nový LG Wing uvidíme už o pár dní

Ako informovala spoločnosť LG priamo prostredníctvom videa na platforme YouTube, predstavenie nového smartfónu LG Wing sa bude konať už 14. septembra o 16:00 nášho času. Novinka, ktorá bola donedávna úplnou záhadou, je súčasťou špeciálneho prieskumného projektu „Explorer Project“, ktorého úlohou je nájsť a testovať nové spôsoby využitia smartfónov. V samotnej videopozvánke spoločnosti LG sa však príliš veľké množstvo detailov nedozvedáme, no predošlé uniknuté informácie a fotografie naznačujú, že sa môžme tešiť na naozaj zaujímave a netradičné zariadenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie tak úplný vlajkonosič

I keď ešte nič nie je oficiálne, na základe doterajších informácií môžme povedať, že smartfón LG Wing s rotujúcim displejom na zadnej časti, smartfónu, bude akýmsi experimentom spoločnosti LG a to najmä po technologickej stránke. V útrobách smartfónu sa má totižto nachádzať výkonný, no nie vlajkový procesor Snapdragon 765G od spoločnosti Qualcomm, ktorému má sekundovať 8 GB RAM. Stále však pôjde o masívne zariadenie s 8-palcovým a 4-palcovým sekundárnym displejom, ktorý bude umiestnený „na prednej časti zadnej polovice smartfónu“. Očakáva sa, že smartfón príde s ešte minuloročným operačným systémom Android 10, primárnym fotoaparátom s rozlíšením 64 MP, no zaujímavou cenovkou na úrovni 1 000 dolárov.

Využitie v praxi je otázne

Pochopiteľne, väčšina z nás si zrejme nedokáže ani len predstaviť, ako by takýto smartfón využila v praxi. Už v minulosti zverejnené fotografie a nákresy takéhoto zariadenia však čiastočne odhaľujú možnosti každodenného využitia. Nižšie prikladáme aj video údajného zariadenia použitého v praxi, ktoré len pred pár dňami na svojom YouTube zverejnil známy portál Android Authority.

Via – Gizchina

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre