SpravodajstvoTechnológie

LG ponúka zaujímavý koncept rolovateľného notebooku. Viete si dačo také predstaviť?

LG chce odstrániť zložité štruktúry rolovateľných mechanizmov

Vývoj nových produktov sa uberá viacerými smermi. Jedným z nich sú rolovateľné displeje smartfónov, pričom prvé koncepty zariadení sme mohli vidieť v nedávnej minulosti. Nie je to však jediné odvetvie, kde by táto technológia rolovateľných displejov mohla nájsť svoje využitie.

Portál mspoweruser najnovšie upozorňuje na zaujímavý koncept zariadenia od spoločnosti LG, ktorý vyplával na povrch prostredníctvom patentovej prihlášky. Samotná prihláška odhaľuje netradičný notebook, ktorý by mohlo byť možné zrolovať do „tvaru väčšej termosky“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

LG sa na problematiku rolovateľných zariadení pozrelo z iného uhla

Technológia nesie názov „PORTABLE ELECTRONIC DEVICE HAVING ROLLABLE DISPLAY STRUCTURE“, ktorá využíva na svoje fungovanie iný princíp, ako existujúce technológie, ktoré sme mohli doposiaľ vidieť. Zatiaľ čo väčšine zariadení, resp. patentov, ktoré sme mohli v minulosti vidieť, využívajú špeciálnu podpornú konštrukciu, na ktorú sa namotáva displej, resp. rozširujúce rámy zariadenia, tak najnovší patent odhaľuje odlišný mechanizmus.

LG najnovšie vymyslelo dômyselný spôsob, akým by mohlo dôjsť k odstráneniu vyššie popísaných zložitých metód. Ich patent spočíva v jednoduchom pridaní zakrivenia na obrazovku, ktorá sa rozvinie, a ktorá bude vďaka tvaru tuhá a „samostatne stojaca“. 

LG patent rolovatelny notebook
via mspoweruser.com

„Prenosné elektronické zariadenie, ktoré má rolovateľnú zobrazovaciu štruktúru, podľa predloženého vynálezu môže udržiavať rozvinutý stav rolovateľného zobrazovacieho panelu bez ďalšej konštrukcie tým, že umožňuje samostatnej vodiacej jednotke viesť rolovateľný zobrazovací panel do tvaru zakriveného oblúka tak, aby rolovateľný zobrazovací panel sa nezávisle postavil, keď sa rolovateľný zobrazovací panel rozvinie zo zobrazovacieho bubna vo vnútri krytu a vytiahne na vonkajšiu stranu krytu. Preto možno znížiť veľkosť a hmotnosť produktu, aby sa mohla zlepšiť prenosnosť prenosného elektronického zariadenia….“ píše sa v abstrakte patentu.

Pre lepšiu predstavu si môžete nižšie pozrieť vizualizáciu takéhoto typu zariadenia.

rollable-laptop
via mspoweruser.com

Viete si predstaviť vyššie popísané zariadenia v praxi? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close