Spravodajstvo

LG je aj naďalej v problémoch. Zvažuje odchod z trhu so smartfónmi

Mobilná divízia LG sa potápa. Už 5 rokov vytvára stratu

Spoločnosť LG je známou hlavne vďaka televízorom, či domácim spotrebičom. Niekoľko rokov dozadu však bola aj jedným z dominantných hráčov na trhu so smartfónmi. Posledné roky však nejdú podľa predstáv spoločnosti a mobilná divízia spoločnosti vytvára čoraz väčšiu stratu.

Portál The Korea Herald priniesol správy, ktoré naznačujú, že spoločnosť zvažuje odchod z trhu so smartfónmi. Kwon Bonk, generálny riaditeľ LG, mal svojim zamestnancom povedať, že aktuálne zvažujú všetky možné opatrenia vrátane predaja, stiahnutia a zmenšenia objemu podnikania v oblasti smartfónov.

V oficiálnom vyhlásení spoločnosti pre média, LG uviedlo:

„Vzhľadom na to, že konkurencia na globálnom trhu s mobilnými zariadeniami je čoraz silnejšia, je načase, aby spoločnosť LG urobila chladný úsudok a najlepšiu voľbu.“

Na druhej strane, nie je všetko ešte stratené a ako povedal riaditeľ spoločnosti, prehodnocujú aktuálnu situáciu. Hovorca LG k danej téme uviedol:

„Vedenie spoločnosti LG Electronics sa zaviazalo prijať akékoľvek rozhodnutie potrebné na vyriešenie svojich mobilných obchodných výziev v roku 2021. Do dnešného dňa nebolo nič dokončené.“

Ak by LG opustilo trh, nebolo by to prekvapením

Trh so smartfónmi je veľmi lákavým, ročne je predaných viac ako 1-miliardy smartfónov a nehovor viac o tom, že technológie vyvinuté a použité v smartfónoch, je možné využiť aj v iných príbuzných segmentoch podnikania. Na druhej strane, nie každý hráč slávi úspech. Hoci v minulosti LG bolo jedným z trhových lídrov, tak v súčasnosti už 5 rokov za sebou vytvára obrovské straty. Konkrétne hovoríme o strate na úrovni 4,5 miliardy dolárov, ktorá je veľkým sústom aj pre hráča, ako je LG. Zároveň treba dodať, že za 3. kvartál minulého roka (pozn. redakcie: dáta za 4. kvartál nie sú ešte dostupnými), spoločnosť dodala na trh len 9,3 milióna smartfónov. Len  pre porovnanie, Samsung dodal 80 miliónov smartfónov.

Via androidcentral.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close