Spravodajstvo

LG je aj naďalej v problémoch. Zvažuje odchod z trhu so smartfónmi

Mobilná divízia LG sa potápa. Už 5 rokov vytvára stratu

Spoločnosť LG je známou hlavne vďaka televízorom, či domácim spotrebičom. Niekoľko rokov dozadu však bola aj jedným z dominantných hráčov na trhu so smartfónmi. Posledné roky však nejdú podľa predstáv spoločnosti a mobilná divízia spoločnosti vytvára čoraz väčšiu stratu.

Portál The Korea Herald priniesol správy, ktoré naznačujú, že spoločnosť zvažuje odchod z trhu so smartfónmi. Kwon Bonk, generálny riaditeľ LG, mal svojim zamestnancom povedať, že aktuálne zvažujú všetky možné opatrenia vrátane predaja, stiahnutia a zmenšenia objemu podnikania v oblasti smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V oficiálnom vyhlásení spoločnosti pre média, LG uviedlo:

„Vzhľadom na to, že konkurencia na globálnom trhu s mobilnými zariadeniami je čoraz silnejšia, je načase, aby spoločnosť LG urobila chladný úsudok a najlepšiu voľbu.“

Na druhej strane, nie je všetko ešte stratené a ako povedal riaditeľ spoločnosti, prehodnocujú aktuálnu situáciu. Hovorca LG k danej téme uviedol:

„Vedenie spoločnosti LG Electronics sa zaviazalo prijať akékoľvek rozhodnutie potrebné na vyriešenie svojich mobilných obchodných výziev v roku 2021. Do dnešného dňa nebolo nič dokončené.“

Ak by LG opustilo trh, nebolo by to prekvapením

Trh so smartfónmi je veľmi lákavým, ročne je predaných viac ako 1-miliardy smartfónov a nehovor viac o tom, že technológie vyvinuté a použité v smartfónoch, je možné využiť aj v iných príbuzných segmentoch podnikania. Na druhej strane, nie každý hráč slávi úspech. Hoci v minulosti LG bolo jedným z trhových lídrov, tak v súčasnosti už 5 rokov za sebou vytvára obrovské straty. Konkrétne hovoríme o strate na úrovni 4,5 miliardy dolárov, ktorá je veľkým sústom aj pre hráča, ako je LG. Zároveň treba dodať, že za 3. kvartál minulého roka (pozn. redakcie: dáta za 4. kvartál nie sú ešte dostupnými), spoločnosť dodala na trh len 9,3 milióna smartfónov. Len  pre porovnanie, Samsung dodal 80 miliónov smartfónov.

Via androidcentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close